Darniečiai rūpinasi fizinės ir dvasinės sveikatos harmonija

Kaišiadorių rajono Maltos ordino tarnybos senjorų klubas „Darna“ parengė projektą „Fizinės ir dvasinės sveikatos harmonija“ ir dalyvavo Kaišiadorių rajono savivaldybės organizuotame konkurse, skirtame senyvo amžiaus žmonių gyvenimo kokybei gerinti. Džiaugiamės, kad mūsų pastangos buvo įvertintos – skirtos lėšos projektui įgyvendinti.

Taigi, pirmoji pažintinė, edukacinė ir sveikatinimui skirta išvyka buvo į Harmony parką Prienų rajone. Apsilankėme tikrai unikalioje vietoje – parkas įsikūręs 200 ha plote šimtamečių miškų apsuptyje. Padedami gidės apžiūrėjome prabangius viešbučius, vilas, žirgyną, tarptautinius standartus atitinkantį hipodromą, maudynėms skirtus tvenkinius. Įspūdingame SPA centre 3 valandas aktyviai poilsiavome, mėgavomės vandens procedūromis, pirtimis.

Nuostabi gamta, tyras oras ir vanduo – tikra atgaiva sielai ir kūnui (sveikatai), jautėmės atjaunėję.

Kelionės metu užsukome ir Birštoną, kur aplankėme Kneipo terapijos sodą, nuo Vytauto kalno grožėjomis Birštono apylinkėmis.

Ši vasara bandė mus visus karščiu, bet „Darna“ nusprendė: „Nėra blogo oro, reikia turėti didelį norą“. Ir išvyko į Žemaitiją. Keliauti darniečiams padėjo Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro turizmo vadybininkas Aurelijus Balčiūnas.

Pirmiausia aplankėme Rietavą ir Plungę – didingosios Oginskių giminės, kurios pradžia netoli Kaišiadorių esantys Uogintai, dvarus. Rietave 1872 m. atidaryta pirmoji profesionali muzikos mokykla, 1882 m. pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje telefono linija, sujungusi Rietavą, Plungę, Kretingą ir Palangą, 1892 m. pradėjo veikti pirmoji Lietuvoje ir carinėje Rusijoje elektrinė. Ji teikė elektrą dvarui ir miesteliui.

Plungėje Oginskių dvaro sodyboje mus pasitiko gidė ir smulkiai papasakojo apie garbingosios giminės gyvenimą Plungėje ir Rietave.

Aplankėme ir Plungės Lurdą, kurio grota sumūryta 1908 m.

Kitas sustojimas – Žemaitijos sostinė Telšiai. Miestas, kaip ir Roma, įsikūręs ant septynių kalvų. Lankėmės muziejuje „Alka“, grožėjomės jame esančiais eksponatais, stebėjomės jų gausa ir įvairove. Akį džiugino labai gražiai tvarkomas miestas: Masčio ežero pakrantė, amfiteatras, Žemaičių siena, įvairios skulptūros. Gėrėjomės ant aukščiausios Telšių Insulos kalvos esančia Katedra, Vyskupų rūmais ir seminarijos pastatais.

Iš Telšių pasukome link Šatrijos kalno. Keliaudami pravažiavome Luokę. Šiame miestelyje ir jo apylinkėse kažkada siautė „svieto lygintojas“ Tadas Blinda.

Šatrijos kalnas, piliakalnis ir tuo pačiu legendomis apie besirenkančias raganas apipintas kalnas, leido pasigrožėti apylinkėmis iš 228 m. aukščio. Dar kartą įsitikinome gimtojo krašto grožiu.

Nusileidę iš Šatrijos aukštybių per Tytuvėnus keliavome link Šiluvos.

Tytuvėnai žymūs barokinio stiliaus bernardinų vienuolynu, statytu XVII a. pradžioje.

Šiluva yra viena iš 5 vietovių Europoje, kur Marijos pasirodymas oficialiai pripažįstamas katalikų bažnyčios. Marija piemenėliams apsireiškė 1608 m. Šis apsireiškimas laikomas ankstyviausiu žinomu ir ypatingas tuo, kad Dievo Motina kreipėsi į kitos konfesijos žmogų. Aplankėme Švenčiausios Mergelės Marijos baziliką, Apsireiškimo koplyčią.

Iš Šiluvos pasukome namo. Bet neilgai trukus vėl sustojome: priešais mus aukščiausias ir ilgiausias Lietuvoje geležinkelio tiltas Lyduvėnuose. Įspūdis nenusakomas.

Praėjus kelioms dienoms po turiningos kelionės į Žemaitiją, drauge su Sonata Lažauninkiene jau skriejome į priešingą Lietuvos pusę, į Norviliškių pilį, esančią visiškai šalia sienos su Baltarusija.

Pilyje mus sutiko Pilėnas Edmundas. Jis mus supažindino su pilies istorija, papasakojo apie įvairias viduramžių tradicijas.

Vadovaujami Pilėno tapome poetais, šlovinusiais Norviliškių pilį, valgėme senoviškai – be įprastų stalo įrankių.

Šalia pilies stovi nedidukė bažnytėlė, beveik šimtą metų tarnaujanti vietiniams gyventojams.

Dar viena nuostabi kelionė…

„Darnos“ kolektyvas džiaugiasi kupina įspūdžiais vasara, dėkoja vieni kitiems už galimybę būti kartu, dėkoja kelionių vadovams už pagalbą ir laukia galimybių naujiems projektams įgyvendinti.

Aleksandras Šliužas,
Kaišiadorių Maltos ordino senjorų klubo „Darna“ pirmininkas

Olga Keblikienė

Nuotraukos Olgos Keblikienės, Aleksandro Šliužo, Aurelijaus Balčiūno