Informacija tėvams, kurie pageidauja 2018-2019 mokslo metais pradėti ugdyti vaiką pagal priešmokyklinio ugdymo programą

Penkerių ir šešerių metų amžiaus vaikų tėvams artėja apsisprendimo laikas. Jau kitais mokslo metais tėvai (globėjai) patys galės nuspręsti – 5 ar 6 metų vaikas pradės lankyti priešmokyklinę ugdymo grupę. Atitinkamai pradinį ugdymą vaikas pradėtų lankyti 6 ar 7 metų. Tokį Švietimo įstatymo pakeitimą priėmė Seimas. Įstatyme numatyta, kad „priešmokyklinis ugdymas pradedamas teikti vaikui, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 6 metai. Priešmokyklinis ugdymas gali būti teikiamas anksčiau tėvų (globėjų) sprendimu, bet ne anksčiau, negu vaikui sueina 5 metai“.

Įsigaliojus švietimo įstatymo pataisai, pagal pradinio ugdymo programą vaikas pradedamas ugdyti, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai. Taip pat įteisinta, kad pradinis ugdymas pradedamas vaikui teikti vienais metais anksčiau, kai vaikas tėvų (globėjų) sprendimu buvo ugdomas pagal priešmokyklinio ugdymo programą metais anksčiau.

Jei tėvams sunku suprasti, ar jų vaikas jau pakankamai brandus priešmokykliniam ugdymui, įstatymas numato, kad tėvai (globėjai) gali kreiptis į pedagoginę psichologinę tarnybą arba švietimo pagalbos tarnybą, kurios aptarnavimo teritorijoje yra švietimo teikėjas, dėl 5 metų vaiko brandumo ugdytis pagal priešmokyklinio ugdymo programą vertinimo ir ne vėliau kaip per 20 darbo dienų nuo kreipimosi dienos gauti iš šių tarnybų rekomendacijas dėl vaiko pasirengimo mokytis.

Jau nuo 2018 m. rugsėjo pradedamas ugdymo ankstinimo procesas, tačiau ne privalomai, o suteikiant teisę tėvams patiems nuspręsti dėl jų vaiko leidimo į priešmokyklinę grupę vieneriais metais anksčiau.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja
Rimutė Arlauskienė