Kaip išsirinkti laikrodį vyrams?

Laikrodis – klasikinis aksesuaras kiekvieno vyro garderobe, kurį privalu turėti. Šioje vietoje argumentai, kad laiką rodo išmanusis telefonas, neturėtų Jūsų suklaidinti, kadangi laikrodis yra daug daugiau nei laiko sekimo priemonė. Tai stilingas aksesuaras, rodantis Jūsų skonį ir statusą ir yra privalomas atributas dėvint kostiumą, kuomet siekiama sudaryti įspūdį savo kolegoms ar partneriams.

Vyriški laikrodžiai gali būti skirstomi į įvairias grupes pagal savo funkcionalumą ar stilių: klasikiniai, sportiniai, išmanieji. Dažnai gaminami vienam konkrečiam stiliui nepriklausantys laikrodžiai tinkantys tiek vyrams tiek moterims. Dirželiai gali būti odiniai ar metaliniai, korpusas pagamintas iš plieno ar titano lydinio, laikrodis gali turėti papildomų funkcijų arba ne. Vyriškų laikrodžių įvairovė yra labai didelė, todėl nesunkiai išsirinksite norimą variantą, tinkantį prie bet kokio aprangos stiliaus. Tačiau daug svarbiau yra ne laikrodžio išvaizda, o mechanizmas, kurį galima pavadinti laikrodžio širdimi. Interneto parduotuvės b-a.eu, prekiaujančios vyriškais laikrodžiais ir kitais aksesuarais, atstovas M. Meliešius trumpai pristato vyriškuose laikrodžiuose naudojamus mechanizmų tipus.

Mechaninius laikrodžius reikia nuolat prisukti

Mechaninio laikrodžio mechanizmą varo spyruoklės energiją. Tam, kad laikrodis veiktų, reikia jį prisukti ranka, taip susukant spyruoklę. Prisukus spyruoklę ji palaipsniui atsisukdama varo laikrodžio mechanizmą. Paprastai spyruoklės ilgis būna 20-30 cm. Kuo ilgesnė spyruoklė, tuo rečiau reikia prisukti laikrodį. Mechaniniai laikrodžiai šiuo metu nėra itin populiarūs, tačiau juos renkasi tie vyrai, kurie yra ištikimi istorijai, paveldui ir vertina sudėtingą rankų darbą. Vienas iš mechaninio laikrodžio privalumų – nereikia baterijos. Tačiau šis privalumas iš karto virta trūkumu – laikrodį reikia reguliariai prisukti, todėl jeigu nemėgstate kasdienių ritualų, tokio laikrodžio pasirinkimas – ne Jums. Tokie laikrodžiai taip pat labai neatsparūs aplinkos poveikiui ir turi tendenciją vėluoti, ypač jeigu palyginsime jų tikslumą su kvarciniais laikrodžiais.

Automatinis laikrodis – patobulintas mechaninio laikrodžio variantas

Automatinis laikrodis veikia tuo pačiu principu kaip ir mechaninis laikrodis. Jo mechanizmą suka spyruoklė, tačiau norint kad laikrodis veiktų, jo nereikia prisukti. Laikrodžio mechanizmas sukurtas taip, kad spyruoklė automatiškai prisukama, kai laikrodis juda. Laikrodžio mechanizme yra įmontuotas nedidelis svarelis, kuris judėdamas užsuka spyruoklę. Tačiau jeigu laikrodžio nedėvite, arba jūsų ranka nejuda, laikrodžio spyruoklė gali pilnai atsisukti, todėl tokiais atvejais automatinį laikrodį taip pat gali tekti prisukti ranka. Vienas iš tokių laikrodžių privalumų – jiems, kaip ir mechaniniams, nereikia baterijos, jų nereikia prisukti ranka. Trūkumas – kaip ir mechaniniai šie laikrodžiai yra gana neatsparūs aplinkos poveikiui: dulkėms, drėgmei ir smūgiams. Be to, dėl sudėtingo mechanizmo ir rankų darbo – tokie laikrodžiai yra brangūs.

Populiariausi – kvarciniai laikrodžiai

Kvarcinis laikrodžio mechanizmas šiuo metu yra populiariausias, todėl kad yra itin tikslus ir sąlyginai nebrangus. Kvarcinio laikrodžio mechanizmą suka baterija. Kvarco kristalas, gavęs energiją iš baterijos vibruoja. Šias vibracijas skaičiuoja elektros grandinė ir paverčia reikiamo ilgio impulsais, kurie judina rodykles. Kadangi šiuose mechanizmuose mechaninių detalių yra daug mažiau nei mechaniniuose ar automatiniuose, jie yra daug atsparesni aplinkos poveikiui. Be to, mechanizmas yra pigus ir tikslus, todėl naudojamas daugumoje šiuolaikinių laikrodžių. Pagrindiniai laikrodžio, su kvarciniu mechanizmu privalumai – tiksliai rodomas laikas, nesudėtinga priežiūra, didelis atsparumas aplinkos poveikiui ir prieinama kaina. Iš trūkumų galima paminėti impulsinį rodyklės judėjimą ir skleidžiamą tiksėjimo garsą.

Papildomos laikrodžių funkcijos

Šiuolaikiniai laikrodžiai vyrams ne tik skaičiuoja laiką, tačiau gali turėti daug kitų papildomų funkcijų, pavyzdžiui gali rodyti datą, mėnulio fazę, gali turėti žadintuvą arba energijos lygio indikatorių. Chronografas yra atskira sistema, kuri taip pat dažnai montuojama į šiuolaikinius laikrodžius. Ji skaičiuoja laiką tarp dviejų mygtukų paspaudimų. Kartais su chronografu dar montuojamas ir tachometras, todėl naudojantis abiem sistemomis galima apskaičiuoti greitį, nueitą atstumą ar degalų sąnaudas.

Laikrodžiai vyrams internetu

Internetinėje parduotuvėje b-a.eu siūlomas didelis laikrodžių vyrams pasirinkimas. Išsirinkę ir užsisakę tinkamiausią laikrodį vyrams, jį į namus gausite per kelias darbo dienas, todėl iš karto galėsite papildyti savo garderobą stilingu ir nauju aksesuaru, kuris taps kasdieniu Jūsų palydovu tiek dirbant, tiek keliaujant ar pramogaujant.

Nr. 18/4