Kaišiadoryse įkūrusi savo juvelyrikos dirbtuves juvelyrė Ramunė jau spėjo suburti savo klientų ratą

Jau ne vieną kartą Kaišiadoriečiams.lt rašė apie verslias moteris, kurios nusprendė sieti savo ateitį su mūsų kraštu ir būtent čia, Kaišiadoryse, pradėti savo nuosavą verslą.

Šį kartą į mūsų akiratį papuolė dar viena šauni ir idėjų nestokojanti verslininkė, kuri dirba tai, kas jai patinka – juvelyrė Ramunė Povilaitė.

Ramunė yra kilusi iš Žiežmarių, tačiau jau 17 metų gyvena Kaišiadoryse.

Paklausta, kaip ir kodėl ji nusprendė tapti juvelyrė, Ramunė pasakojo, kad pirmuosius papuošalus pradėjo kurti beveik prieš 10 metų. Tuomet ji pradėjo gaminti įvairiausias apyrankes ir auskarus iš karoliukų bei akmenukų, siuvo ir iš vielutės „mezgė“ sages.

juvelyrė Kaišiadoryse (1)

„Prieš penkerius metus vienas juvelyras, pamatęs mano kuriamus papuošalus, įkalbėjo mane eiti mokytis juvelyrikos amato. Tuomet įstojau į Kauno taikomosios dailės mokyklą ir štai jau treti metai, kuomet esu pradėjusi savo, kaip juvelyrės, kelią“ – apie save pasakoja Ramunė.

Po mokslų, kad įgautų daugiau praktikos, pirmus metus Ramunė dirbo namuose, kaip ji pati sako – balkone. Vėliau, maždaug po metų, nusprendė nestovėti vietoje ir atsidaryti savo nuosavas juvelyrikos dirbtuves, kurios šiai dienai yra įsikūrusios Kaišiadoryse, Gedimino g. 112A.

juvelyriniai gaminiai (2)

Mums paklausus, kodėl ji nusprendė savo verslą vystyti ir juvelyrikos dirbtuves įsikurti būtent Kaišiadoryse, Ramunė atsakė, kad jai nepatinka didelių miestų keliamas triukšmas. „Dirbant tokį darbą būtinas susikaupimas, todėl visada dirbu įsijungusi muziką arba visiškoje tyloje“ – sako juvelyrė.

Ramunei nepatinka uždara kompozicija, griežtos formos, todėl jos kurtuose darbuose atsispindi gamtos motyvai, harmoningumas, atvirumas, o idėjų ji semiasi tiesiog iš pačios gamtos, kur ir kyla kūrybinės mintys. Bet, kaip ir kiekvienam menininkui, Ramunei visos geriausios idėjos visada gimsta naktį.

sužadėtuvių žiedai (2)

Pradėjus kalbėtis apie jos klientus ir jų norus Ramunė pasakoja, kad užsakymai būna labai įvairūs. „Kadangi dirbu su auksu ir sidabru, tad ir užsakymai būna patys įvairiausi, pradedant vestuviniais žiedais, auskarais, įvairiausiai pakabukais ir baigiant laikrodžių apyrankėmis ar renginių apdovanojimais“ – sako juvelyrė.

„Dažniausiai klientai ateina jau atsinešdami savo norimų papuošalų nuotraukas, bet ateina ir tokių, kurie prašo pagaminti būtent jiems skirtą unikalų papuošalą. Tuomet sėdame prie staliuko, pabendraujame, kad galėčiau nors truputį pažintį žmogų ir pasiūlyti man kilusias mintis. Svarbiausias tikslas, kad pagamintas papuošalas nebūtų padėtas į papuošalų dėžutę, bet būtų nešiojamas ir džiaugiamasi juo“ – apie savo klientus pasakoja kaišiadorietė.

vestuviniai žiedai (3)

Dirbant juvelyrinį darbą turi turėti labai daug kantrybės ir kruopštumo, nes pagaminti vieną papuošalą kartais galima ir per vieną dieną, o kartais gamybos procesas užtrunka net ir kelias savaites ar daugiau.

Paprašyta apibūdinti kaip vyksta visas procesas, Ramunė pasakoja, kad pirmiausia viskas prasideda nuo to, jog aptariama norimo papuošalo vizija su klientu. Vėliau, kuomet išsiaiškinama ko tiksliai norima, vyksta matavimas – matuojamas dydis, plotis, aukštis. Vėliau sveriamas, skaičiuojamas ir tikrinamas tauriojo metalo kiekis, iš kurio bus gaminamas papuošalas. Kai jau viskas būna suskaičiuota, susverta ir sumatuota, prasideda turimo tauriojo metalo lydimas, valcavimas, litavimas, tuomet pagamintas papuošalas šveičiamas, poliruojamas, išplaunamas ir po viso darbo iš juodo metalo gabalo virsta gražiu papuošalu.

juvelyriniai gaminiai (6)

Pas juvelyrę ateina įvairaus amžiaus klientai, tačiau jai būna ypač malonu, kuomet, pagal užsakymą pagaminus sužadėtuvių žiedą, vėliau ateina būsimi jaunavedžiai gamintis vestuvinių žiedų. Ateina ir tokių klientų, kurie turi dar močiutės paliktus papuošalus ir prašo juos perdaryti į šiuolaikiškesnius, tačiau paliekant kurį nors akcentą iš praeities. Tačiau pas Ramunę ateina ir pagyvenusios močiutės, kurios tiesiog prašo suverti nutrūkusius karolius.

Besikalbant su juvelyre apie tauriuosius metalus ji noriai dalijosi patarimais kaip išsirinkti kokybišką papuošalą ir kaip juos prižiūrėti. „Perkant papuošalą svarbiausia žinoti ar jūs jį nešiosite. Būtina žiūrėti į kokybę, kaip jis pagamintas, kaip yra sudėtos akutės. Perkant žiedą verta atkreipti dėmesį į tai ar ateityje bus galimybė jį sumažinti ar padidinti. Auksinius ir sidabrinius papuošalus visada reikia laikyti atskirai, o sidabrinius papuošalus vienus nuo kitų laikyti dar ir atskiruose, sandariai uždarytuose maišeliuose, kad šie nesioksiduotųׅ“ – patarimų kaip išsirinkti ir kaip prižiūrėti papuošalus negailėjo Ramunė.

išskirtiniai žiedai (3)

Pokalbio pabaigoje paklausus, kas labiau apsimoka finansiškai – pirkti papuošalus parduotuvėje ar gamintis pas juvelyrą, Ramunė neslėpė, kad sunku atsakyti į šį klausimą. „Čia labai individualiai būna, nes šiais laikais, kuomet labai daug juvelyrinių gaminių atvežama iš Lenkijos, Turkijos, tai kartais būna pigiau nusipirkti. Bet jeigu jūs mėgstate individualumą, o ne tai, kas sudėta ant prekystalio, jeigu prie viso to jūs dar turite ir nuosavo aukso ar sidabro laužo, tuomet visada patarčiau eiti pas juvelyrą, kuris jums patars, pakonsultuos ir pasiūlys jums labiausiai tinkantį variantą“ – pataria kaišiadorietė juvelyrė Ramunė Povilaitė, kurios gaminamais papuošalais puošiasi ne tik tautiečiai, bet ir Anglijos, Airijos ir Švedijos gyventojai.

O tiems, kurie nori pamatyti Ramunės gaminamus papuošalus ar pasikonsultuoti su ja, galite pamėgti jos puslapį Facebook‘e Po.Ra. juvelyrikos dirbtuvės.