Kraujo donorai nuo šiol galės matyti duoto kraujo kelią savo telefone

Kai neatlygintinai duotas kraujas bus perpiltas sergančiam pacientui, donoras galės matyti, kuriame mieste jo kraujas kažkam išgelbėjo gyvybę. Nacionalinis kraujo centras kartu su partneriais DNB banku ir „Baltic Amadeus“ visuomenei pristatė mobiliąją programėlę „Mano kraujas“, leisiančią kiekvienam kraujo donorui savo išmaniajame įrenginyje sekti  duoto kraujo kelią.

Norintys duoti kraujo, naudodamiesi programėle, tai galės padaryti greičiau ir patogiau: pasirinkti patogiausią laiką bei užpildyti donoro apklausos anketą, kurios duomenys bus nusiunčiami į pasirinktą Nacionalinio kraujo centro filialą. Mobiliajame įrenginyje taip pat bus galima matyti arčiausiai esančias vietas, kur tuo metu galima padovanoti kraujo, o tai padarius, bus galima sekti tolesnę kraujo „kelionę“ – stebėti, kada jis ištirtas, kuriame mieste panaudotas, t.y. perpiltas ligoniui.

„Gyvename skubančioje visuomenėje – žmonės dirba, mokosi, stengiasi visur suspėti, tad donorystei dažnai nelieka laiko. Dėl to turime ieškoti inovatyvių sprendimų, kaip donorystę padaryti patogesnę ir greitesnę. Tikimės, kad ši mobili programėlė dar labiau supaprastins donorystės procesą, leis parodyti jo skaidrumą ir paskatins neatlygintinų kraujo donorų bendruomeniškumą“, – sako  Nacionalinio kraujo centro direktorė Joana Bikulčienė.

Nacionalinis kraujo centras Mano kraujas

„Apie kraujo donorystę girdėdavau nuolat, tačiau pačiai tapti kraujo donore trūko iniciatyvos ir ryžto. Atsiradus progai kartu su kolegomis sukurti socialinį projektą, iš karto kilo mintis sukurti mobiliąją programėlę, kuri paskatintų tokius kaip aš tapti nuolatiniais kraujo donorais. Už galimybę realizuoti savo sumanymą pirmiausiai dėkoju savo darbdaviui DNB bankui, kuriam socialinė atsakomybė yra itin svarbi“, – džiaugiasi „Mano kraujas“ bendraautorė, DNB banko atstovė Agnė Savčuk.

Programėlė „Mano kraujas“ buvo kuriama dvejus metus. Ji unikali tuo, kad savanoriais galės būti net ir tie, kurie dėl kažkokių priežasčių patys negali duoti kraujo. Pasak A. Savčuk, kviesti tapti donorais savo draugus ar kolegas taip pat yra svarbus darbas, kurį galime daryti kiekvienas.

Programėlėje sukurta lojalumo sistema – kiekvienas, davęs kraujo, kaups simbolinius kraujo lašelius, kuriuos vėliau galės išsikeisti į malonias dovanas. Šioje lojalumo programoje galės dalyvauti ir tie, kurie negali būti donorais, bet jais tapti kviečia savo draugus ir artimuosius.

„Baltic Amadeus“ kuriami inovatyvūs sprendimai kasdien prisideda prie pilietiškos ir sąmoningos visuomenės ugdymo, o žinojimas, kad mobilioji programėlė gali prisidėti ir prie gyvybių gelbėjimo, buvo didelė motyvacija kuriant šį projektą,“ – teigia UAB „Baltic Amadeus“ marketingo vadovas Darius Dužinskas.

PLC Panorama vykusios mobiliosios programėlės pristatyme dalyvavo ir aktorė Edita Užaitė, kuri jau labai greitai pasirodys kaip vienas iš programėlės komunikacijos veidų, o be to, ji yra ir nuolatinė kraujo donorė.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) yra įpareigojusi visas šalis iki 2020 m. pereiti prie šimtaprocentinės neatlygintinos kraujo donorystės. Šiuo metu Lietuvoje neatlygintinai kraujo duoda apie 80 proc. visų  kraujo donorų. Senstant visuomenei, kraujo poreikis kasmet Lietuvoje didėja apie 5 proc.