Rumšiškių miestelyje gerinama vandentvarkos infrastruktūra

Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija ir UAB „Kaišiadorių vandenys“ didelį dėmesį skiria centralizuotam vandentiekio ir nuotekų tinklų išplėtimui visame Kaišiadorių rajone. Šiuo metu vykdomas vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektas „VANDENS TIEKIMO IR NUOTEKŲ TVARKYMO INFRASTRUKTŪROS PLĖTRA KAIŠIADORIŲ RAJONE“ (VP3-3.1-AM-01-V-02-031). Visam projektui įgyvendinti parama skirta pagal Europos Sąjungos struktūrinės paramos Lietuvai 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos 3 prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ VP3-3.1-AM-01-V priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

Iki 2013 m. vasaros buvo baigtos 3 projekto rangos sutartys, apimančios vandentvarkos infrastruktūros statybos darbus Kaišiadorių mieste, Žiežmariuose ir Rumšiškėse. Iš viso buvo paklota apie 18,6 km vandentiekio ir apie 15 km nuotekų tinklų. 2015 m. kovo pradžioje UAB „Kaišiadorių vandenys“ gavo Aplinkos ministerijos patvirtinimą, kad yra skirtas papildomas finansavimas papildomam Rumšiškių miestelio nuotekų ir vandentiekio tinklų įrengimui.

Viso projekto vertė po papildomo finansavimo įtraukimo siekia apie 6,58 mln. EUR, iš kurių Europos Sąjungos Sanglaudos fondas finansuoja apie 85 proc., apie 10 proc. lėšų skiria Lietuvos Respublikos valstybės biudžetas, o likusią suma finansuoja Kaišiadorių rajono savivaldybė. Papildomai Rumšiškių miestelyje planuojama nutiesti apie 8,8 km vandentiekio ir apie 11,4 nuotekų tinklų.

Papildomiems tinklams įrengimui Rumšiškių miestelyje 2015 m. vasario 9 d. buvo pasirašyta rangos sutartis su Jungtinės veiklos dalyviu iš 8 partnerių, kurių pagrindinis UAB „IRDAIVA“. Sutarties vertė daugiau nei 3,5 mln. EUR be PVM. Numatyta, kad iki 2015 m. rudens bus pabaigti visi papildomi tinklų statybos darbai Rumšiškėse ir bus visiškai baigtas projekto „VANDENS TIEKIMO IR NUOTEKŲ TVARKYMO INFRASTRUKTŪROS PLĖTRA KAIŠIADORIŲ RAJONE“ įgyvendinimas.

Iki 2015 m. liepos mėn. Rumšiškėse jau buvo paklota apie 3 km vandentiekio ir apie 3,5 km nuotekų surinkimo tinklų. Rumšiškėse vandentvarkos infrastruktūros atnaujinimo darbai apima šias gatves: Marių, Topolių, Liepų, Aštragų, Rumšos, Alyvų, Kaštonų, Vytauto, Ąžuolų, Mokyklos, L.Lekavičiaus, Užtakų, Daunio, Maironio, Nemuno, Muziejaus, Žaliąją, Taikos, Etnografų, Jaunystės, Kranto, A. Baranausko, Šlaito akl., Miško aklg., Slėnio ir Kokalnio. Pabaigus visus inžinerinių tinklų įrengimo darbus Rumšiškių miestelyje centralizuotomis vandentiekio ir nuotekų sistemomis galės naudotis iki 1500 miestelio gyventojų.

Visiškai pabaigus projektą, bus užtikrintas ilgalaikis ir vartotojams prieinamas vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų tiekimas. Taip pat bus užtikrintas nuotekų išvalymas iki Europos Sąjungos keliamų reikalavimų. Įgyvendinus projektą, Kiašiadorių mieste, Žiežmariuose ir Rumšiškėse bus suteikta galimybė daugiau nei 2500 gyventojų pasinaudoti kokybišku centralizuotų paslaugų teikimu.

Prisijungimas prie naujų tinklų

Norintys prisijungti prie centralizuoto vandentiekio ir nuotekų tinklo turi pateikti prašymą techninėms prisijungimo sąlygoms gauti UAB „Kaišiadorių vandenys“, adresu: Gedimino g. 137, LT-56173 Kaišiadorys. Prie prašymo reikia pridėti pastato bei žemės sklypo nuosavybės teisę patvirtinančių dokumentų kopijas ir žemės sklypo ribų plano kopiją. Gavus prisijungimui reikalingas sąlygas, pagal kurias turi būti parengiamas projektas, atliekami prisijungimo prie centralizuotų tinklų darbai. Vandens tiekimui kiekvienam vartotojui bus įrengta po vieną tinklo atšaką ties sklypo riba. Gyventojai savo lėšomis nuo pakloto įvado iki savo namų turi nusitiesti vandentiekio atšaką bei pasikloti nuotekų išvadą nuo gatvėje įrengto nuotekų šulinėlio. Atlikus įvado ir išvado įrengimo darbus, gyventojai turi kreiptis į UAB „Kaišiadorių vandenys“ dėl tinklų priėmimo ir geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutarties sudarymo.

Prisijungti prie centralizuotos vandens infrastruktūros sistemų gyventojų kol kas Lietuvoje neįpareigoja jokie teisės aktai, tačiau Lietuvos Respublikos teisės aktai reglamentuoja saugius žmonėms ir aplinkai nuotekų tvarkymo būdus, į kuriuos gyventojai privalo atsižvelgti. Paklojus centralizuotus vandentiekio ir nuotekų tinklus gyvenamųjų namų kvartaluose, gyventojai, neturintys kitų nuotekų tvarkymo būdų arba negalintys užtikrinti esamų individualių nuotekų tvarkymo įrenginių sandarumo, turėtų jungtis prie UAB „Kaišiadorių vandenys“ sukurtos infrastruktūros.