Sukčiai iš vienos Kaišiadorių rajono bendrovės išviliojo 49 tūkst. eurų. Pareigūnai prašo išlikti budriais

Internete pastoviai plinta vis nauji sukčiavimo būdai, kuomet stengiamasi iš aukų išvilioti vis didesnes pinigų sumas. Deja, bet per darbuotojų neatidumą jiems pavyksta tai padaryti. Šį kartą identifikuota nauja sukčiavimo schema, kuria sukčiai nusitaikė į įmonių buhalterius. Kaišiadorių rajone esančios žemės ūkio bendrovės buhalterė užkibo ant tokio sukčių kabliuko ir pervedė jiems 49 tūkstančius eurų. Dar vienas analogiškas atvejis užfiksuotas Šiauliuose, kur taip pat įmonės buhalterė sukčiams į užsienio sąskaitą pervedė 40 tūkstančių eurų.

Sukčiavimo schema yra gana paprasta – buhalterija gauna laišką, kurį pasirašo neva įmonės vadovas. Pradžioje pasiteiraujama apie pinigų likutį, o vėliau nurodoma apmokėti sąskaitą.
Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d., dėl sukčiavimo, kuomet panaudojant apgaulės schemą iš įmonių išviliojamos didelės pinigų sumosIkiteisminio tyrimo metu nustatyta, jog nuo rugsėjo 10 d. Lietuvoje įsikūrusios įvairios įmonės gauna melagingus elektroninius laiškus, kurių siuntėjai prisistato įmonių direktoriais, prašo pateikti balanso duomenis ir padaryti skubų mokėjimą už neva suteiktas paslaugas. Prašomos sumos svyruoja nuo 30 iki 50 tūkstančių eurų. Pradžioje laiškai siunčiami iš vieno el. pašto adreso, vėliau kitais elektroninių pašto adresais, kuriuose jau nurodomos konkrečios banko sąskaitos, atidarytos Jungtinėje Karalystėje bei Danijoje. Sąskaitos pateikiamos nevienodos, kiekvienu atveju įmonėms pateikiamas vis kitoks sąskaitos numeris.Kauno apskr. VPK pareigūnai informuoja, jog laiku kreipiantis į teisėsaugos institucijas ir banko atstovus yra galimybė pervestas lėšas užšaldyti užsienio bankuose. Policijos pareigūnai nuolat bendrauja su bankų atstovais, informuoja juos apie tokias sąskaitas.Kauno apskr. VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai ragina įmonių atstovus būti budriais ir gavus tokius melagingus laiškus nedelsiant kreiptis į teisėsaugos institucijas.Pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 182 str. 2 d. asmeniui gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.