Tinkama drabužių priežiūra užtikrins jų ilgaamžiškumą

Tinkama drabužių priežiūra užtikrina, kad drabužis neišsitampys, išliks tikrosios spalvos ir dėvimas netgi kelerius metus atrodys lyg naujas. Taip pat labai svarbu atkreipti dėmesį, kaip drabužiai laikomi spintoje. Kuo didesnis kiekis bus sudėtas ir sulankstytas vienoje lentynoje, tuo drabužiai atrodys prasčiau – bus susilamdę, ilgainiui praras savo formą. „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė sako, kad šiandienis asortimentas ir drabužių priežiūros priemonių pasirinkimas leidžia namų sąlygomis profesionaliai pasirūpinti savo drabužiais.

„Anksčiau buvo skalbiama rankomis ir vienos rūšies skalbimo milteliais, vėliau – nepatogiomis pusiau automatinėmis skalbimo mašinomis, tačiau šiandieninė pasiūla sudaro visas sąlygas, kad drabužiai būtų dėvimi ilgą laiką ir atrodytų puikiai. Skalbikliai skirti baltiems, juodiems ar spalvotiems audiniams jau yra savaime suprantamas dalykas, tačiau šiandien yra specialių skalbimo priemonių sporto drabužiams, šilkui, vilnai ar net užuolaidoms“, – sako „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Pasak „Maximos“ komercijos vadovės, itin populiarėja ekologiškos, jautriai odai ir kūdikių drabužiams skirtos skalbimo priemonės.

„Praėjusiais metais vaikų ir kūdikių drabužių priežiūrai skirtų priemonių asortimentą papildė 3 naujos priemonės, o pardavimai išaugo beveik 12 procentų“, – teigia V. Drulienė.

Taip pat vadovė pamini, kad dažnas nusipirkęs drabužį, nukerpa jo etiketę, esą ji tik trukdo, tačiau jos dedamos ne šiaip sau – jose yra svarbi informacija, kaip tinkamai prižiūrėti drabužį.

„Savo parduotuvėse pirkėjams siūlome ir platų drabužių pasirinkimą. Deramės su tiekėjais, kad gautume geros kokybės audinius, kad būtų pasiūta kokybiškai, bet tuo pačiu galėtume užtikrinti žemą kainą. Todėl labai svarbu, kad nusipirkę drabužius neišmestumėte etikečių. Jei jas ir nukerpate, tuomet išsaugokite, kad esant reikalui galėtumėte pasižiūrėti, kaip tinkamai skalbti ar valyti drabužį. Mūsų parduotuvėse yra ir striukų, švarkų, kurių negalima skalbti skalbimo mašinoje, jie turėtų būti valomi. Tai itin svarbu, kad drabužis tarnautų ilgus metus“, – pabrėžia V. Drulienė.

Tvarka spintoje

Dauguma drabužių turėtų būti kabinami ant jiems skirtų pakabų. Sijonams, kelnėms, megztiniams ar plonoms palaidinėms, reikia skirtingų pakabų, o jas renkantis, svarbu atkreipti dėmesį į keletą dalykų.

„Iš tikrųjų galime tik pasidžiauti, kad viskas yra šiandien kuriama tam, kad žmogui būtų lengviau ir paprasčiau. Mūsų parduotuvėse esantis drabužių priežiūrai skirtas asortimentas tikrai platus, pavyzdžiui, didesnės pakabos tinkamos švarkams, megztiniams, mažesnės turėtų būti naudojamos palaidinėms, marškiniams, kad neišsitampytų pečiai. Tai užtikrins, kad drabužiai nesigadins kabėdami, o jūs ilgai galėsite jais džiaugtis“,  – sako „Maximos“ komercijos vadovė.

Kaip rūpintis drabužiais po skalbimo

Dažnas išskalbęs drabužius juos tiesiog užmeta ant džiovyklės, o paskui deda tiesiai į spintą, tačiau V. Drulienė sako, kad tai neteisinga praktika.

„Drabužius nuimtus nuo džiovyklės bus sunku išlyginti, jie turės papildomų raukšlių, o jūs sugaišite daugiau laiko. Jeigu yra galimybių, viena iš alternatyvų – skalbinių džiovinimo sistema. Jeigu ne, tuomet drabužius galima lyginti dar šiek tiek drėgnus, marškinius džiovinti ant pakabos. Taip pat pagelbės ir geras lygintuvas – garų funkciją turintis lygintuvas išlygins drabužius greičiau ir efektyviau, o jūs sutaupysite laiko. „Maximose“ esančiuose skalbinių priežiūros skyriuose galima rasti visų reikalingų priemonių pagal kiekvieno pirkėjo norus ir galimybes“, – dėsto V. Drulienė.

Nuo vasario pradžios „Maxima“ išplėtė „Mažos kainos garantijos“ kampaniją – nuo šiol ji taikoma ir drabužiams. Juos pirkėjai gali rasti visuose aprangos skyriuose didesnėse šalies „Maxima“ parduotuvėse („XX“ ir „XXX“). Būtent šio formato parduotuvėse, ypač įsikūrusiose didmiesčiuose, parduodama beveik pusė viso tinklo parduotuvėse siūlomų drabužių.

Kampanijos „Mažos kainos garantija“ karuliais ir geltonomis etiketėmis pažymėtų drabužių kainas bent du kartus per savaitę kainų rinkėjai tikrina ir lygina su tos pačios rūšies, dydžio ir paskirties drabužiais kituose prekybos tinkluose Lietuvoje: „Iki“, „Rimi“, „Lidl“. Jei randama, kad prekės kaina skiriasi, „Maxima“ mažina savo kainą.