1-oji Rumšiškių miestelio Kalėdinė mugė „Dovana iš širdies”: mes sukūrėme stebuklą kartu

Ką vadiname stebuklu? Turbūt tai, ko tikimės, ko trokštame, bet kartu kas yra nutolę nuo realybės, neįtikėtina, nežemiška. Kitaip ir negalėtų būti, nes tada tai nebūtų stebuklas. Tačiau, nors ir visos šios apibrėžtys kalba apie tikrovės nebuvimą, iliuziją, būtent tikėjimas stebuklu lieka svaria siekiamybe ir vilties pagrindu, stiprinančiu ir motyvuojančiu veikti, kurti, suburti ir įrodyti, kad stebuklus kuria ne kas kitas, o mes patys. Ir viskas prasideda nuo minties, kuri ilgą laiką sklandžiusi ore, nutūpia ant peties ir nepaleidžia, sujungdama įvykius, įpindama žmones ir galiausiai pavirsdama realybėje apsigyvenančiu stebuklo pavidalu.

Taip nutiko šių metų gruodžio 5-ąją, Rumšiškėse. Įvykusi pirmoji miestelio kalėdinė mugė „DOVANA IŠ ŠIRDIES“ tapo istoriniu įvykiu, parodančiu, kaip vienų žmonių gerumas pildo kitų svajones.

Idėja surengti pirmąją Rumšiškių miestelio kalėdine mugę kilo dar vasarą, bebaigiant kūrybines dirbtuves, skirtas kalėdinės eglutės žaisliukų kūrimui „Ruoškim roges vasarą”. Kažkas paklausė tuomet dirbtuvių kuratorės Laimutės Varkalaitės:„ O kas šiais metais papuoš eglutės viršūnę?” Štai tada Laimutę aplankė mintis, jog toji spindinti žvaigždė galėtų būti suburiantis visus draugėn geras darbas. Juk prieššventinis laikotarpis, artėjančios Šv. Kalėdos yra tas nepaprastas metas, kai daryti gera kitam yra šimteriopa gerumo grąža mums patiems, kai dažniau nei bet kada pagalvojame apie kitus, juntame bendrystę, norime tapti dalimi ore sklandančio gėrio.

Ir štai — mugės idėja įgauna pagreitį. Jau nuo pat pradžių buvo aišku, kad tai bus netradicinis renginys. Mugės tikslas buvo ne tik padrąsinti Rumšiškių miestelyje gyvenančius kuriančius žmones prabilti savo kūryba kitiems, bet — svarbiausia — sutelkti visus kilniam siekiui — skiriant dalį mugės metu sukauptų lėšų Rumšiškių dienos centro vaikų svajonės — kelionės prie Baltijos jūros ateinančią 2020-ųjų vasarą — išpildymui. Prie šios gražios idėjos prisijungė daugiau nei dvidešimt dalyvių iš Rumšiškių, Dovainonių, svečiai iš Vilniaus, o per dvi valandas mugę aplankė daugiau nei pusantro šimto žmonių. Pirkėjai galėjo įsigyti kalėdinių dekoracijų, dovaninių maišelių, eglutės žaisliukų, atvirukų, gardžios naminės duonos ir miltų, pagal tradicinį receptą kepto ragaišio, aliejaus, leidyklų „Lieparas“ ir „Andrena“ knygų vaikams ir visai šeimai, nėrinių, siuvinių, originalių Medeinos gaminių gamtai ir žmogui, jaukių nertų bei nulipdytų pasakų herojų ir net pavasarį pranašaujančių žibuoklių. Visi dalyviai ir tie, kas tą vakarą užsuko į mugę, sukūrė jaukumą ir šviesą. Rumšiškių kultūros centro erdvė prisipildė žmonių gerumo, kalbos ir juoko.

Tą vakarą mes visi sukūrėme stebuklą! Rumšiškių dienos centro vaikų kelionei prie jūros iš širdies buvo padovanota net 960, 26 eurai. Neįtikėtina, ką gali sukurti kilnaus tikslo suburti žmonės, dosniai dalindamiesi gerumu su kitais!

Rumšiškių dienos centro vadovė Daiva Siaurusaitienė ir jos kolegė Edita Gudeliauskienė nuoširdžiai dėkoja mugės sumanytojai ir koordinatorei Laimutei Varkalaitei, mugės globėjoms Rumšiškių seniūnei Eugenijai Genevičienei ir Rumšiškių kultūros centro vadovei Gražinai Kazanavičienei, nuoširdų ačiū sako kiekvienam mugės dalyviui: Rumšiškių dienos centro vaikams, UAB „Omnivitus”, Olgai, Edgarui, Jurgitai, Rimantui, Editai (Maži dideli), Gintarei, Kristinai, Editai (www.medeinos.lt), Janinai, Nijolei (leidykla „Andrena“), Lenai, Danutei, Liudai (leidykla „Lieparas“), Luknei ir jos klasės draugėms (mokytoja Lina), Ernestai (E-Line), šauniems 4a klasės moksleiviams (mokytoja Audronė), Žydrūnei (Gėrio daigelis), Agnei ir darbščioms daugiau nei šimtą dovaninių maišelių pasiuvusioms ir išdekoravusioms IIa ir IIb gimn. klasės moksleivėms (mokytoja Margarita), už paramą ir prisidėjimą prie vaikų svajonės išpildymo labai dėkojame KTU VRLab komandai ir visiems atėjusiems miestelio žmonėms, nes tik mūsų visų dėka įvyko tai, kuo sunku patikėti, o patikėjus – ima ir išsipildo – stebuklas.

Tikime, kad ši mugė-dovana taps dar viena šviesia Rumšiškių miestelio tradicija, įprasminančia mūsų gerumą, pildantį kitų svajones.