11 maisto produktų, kuriais galima valyti namus

Bananų žievė

Neišmeskite banano žievės! Jei brangūs sidabro įrankiai atrodo kiek patamsėję, tiesiog patrinkite juos banano žieve ir iškart pastebėsite skirtumą.

Agurkų žievės

Pasak Saudios Davis, bendrovės „Greenhouse Eco-Cleaning“ įkūrėjos ir vadovės, agurkus naudoti galima įvairiai. Žievės gali panaikinti dėmes ir žymes ant sienų ar stalviršių. Jei norite, kad veidrodis išėjus iš dušo nerasotų, prieš eidami maudytis veidrodį patrinkite agurkų žievėmis.

Kečupas

Tereikia ant šluostės užpilti šiek tiek kečupo ir išveisti pajuodavusius varinius daiktus. Jų nenuvalyti 30 minučių. Rūgštys, esančios padaže, pašalins visus patamsėjimus.

Svogūnas

Portalas „The Kitchn“ tvirtina, jog puse šviežio svogūno lengva nuvalyti visus nešvarumus ir riebalus, esančius ant grilio grotelių. Įjunkite orkaitę – nešvarumai sušils ir groteles lengvai nutrinsite pusele svogūno.

Graikiniai riešutai

Graikiniai riešutai puikiai tinka įbrėžimams ant medinių baldų šalinti. Išgliaudenkite riešutą ir įtrinkite jį ties įbrėžimo vieta. Tuomet įbrėžimo vietą patrinkite pirštais, kad riešuto aliejus patektų į tarpelius ir palaukite penkias minutes. Tuomet švelnia šluoste perbraukite trintą vietą ir viskas – įbrėžimo kaip nebūta!

Valgomoji druska

Kitą kartą, kai kas nors ant jūsų naujosios baltos sofos netyčia išpils raudonojo vyno taurę, iškart griebkite valgomąją druską. Ingrid Johnson iš Mados technologijų instituto (FIT) tvirtina, jog valgomoji druska yra greičiausias ir paprasčiausias būdas tokio tipo dėmėms šalinti.

Batonas

Atsakymas, kaip surinkti mažas stiklo šukes, itin paprastas: paimkite reikę batono, ją suvilgykite ir lengvai surinkite pasklidusias šukes.

Ryžiai

Portalas „Food52“ rekomenduoja ryžiais valyti kavos pupelių ar prieskonių malūnėlį. Tiesiog paimkite šiek tiek nevirtų ryžių ir įberkite į malūnėlį, tuomet įjunkite jį, kol ryžiai pavirs dulkėmis. Kai kratysite ryžių dulkes, kartu pašalinsite ir kavos pupelių ar prieskonių likučius. O tuomet teliks malūnėlį išvalyti drėgna šluoste.

Alyvuogių aliejus

Dažnai pasitaiko, kad maži vaikai, žaisdami lauke, atsiremia į sula apkibusius medžius, o vėliau atsisėda ant medžiaginių baldų. Tokias dėmes pašalinti paprasta – tam tereikia alyvuogių aliejaus. Portalas „Real Simple“ pataria suvilgyti šluostę valgomuoju šaukštu aliejaus ir patrinti dėmę.

Kukurūzų miltai

Kukurūzų miltai lengvai pašalins riebalų dėmes. Užberkite miltų ant dėmės ir palaukite 15–20 minučių. Tuomet nusiurbkite kukurūzų miltus ir dėmę pavalykite įprastu būdu.

Kokakola

Šis garsusis gėrimas naudojimas aibei dalykų. Pasirodo, juo puikiai išvalomi ir klozeto nešvarumai, tereikia klozetą apipilti skardine kokakolos ir leisti gėrimui įsigerti maždaug valandą. Vėliau išveiskite klozetą ir nuleiskite vandenį.