18 gimtadienio dovanos. Ką renkasi jaunimas?

18-asis gimtadienis – kiekvienam jaunuoliui išties didelę simbolinę reikšmę turinti šventę. Tai – savotiškas įžengimas į suaugusiųjų pasaulį bei suvokimas, jog nuo to momento žmogus galiausiai tampa pats atsakingu už save, negalėdamas šios naštos palikti savo tėvams. Būtent dėl didelės 18-ojo gimtadienio simbolinės reikšmės ši šventė dažniausiai yra paminima griausmingai. Dėl tiek simbolinio, tiek ir išorinio šios šventės reikšmingumo į dovanas tokio amžiaus sulaukusiam jaunuoliui dažniausiai yra kreipiamas ypatingas dėmesys, norint jį nustebinti kažkuo originaliu bei puikiai atitiksiančiu jo lūkesčius.

Dovanokite įspūdžius

18 gimtadienio dovanos. Saulėlydis

Materialios dovanos priklausomai nuo savo vertės užsimiršta po dienos, savaitės, mėnesio, metų ar dešimtmečio. Tuo tarpu įspūdžiai yra tai, ko pamiršti yra tiesiog neįmanoma – būtent dėl to tai iš esmės yra žymiai vertingesnė dovana už bet ką materialaus.

Jei Jūsų finansinės atsargos yra išties nemenkos, nupirkti atžalai/draugui/giminaičiui kelionę į svečią šalį ar bent jau į kitą šalies galą kartu su vienu ar keletu draugų būtų išties įspūdinga. Ir visgi, rinktis kažko tokio prabangaus tikrai nėra būtina – dažniausiai užteks ir paprasčiausio aplinkos pakeitimo vaikino ar merginos šventei išnuomojant sodybą dailioje vietoje kažkur netoliese. Tai, jog tokiu būdu pasirūpinsite jo ar jos 18-ojo gimtadienio aplinka, dažnam jaunuoliui taps ypač džiugia dovana, leisiančia pilnametystės sulaukimą pažymėti taip, jog tai būtų nepamirštama naktis!

Taip pat, norint dovanoti įspūdžius, galima rinktis ir kiek kitokį dovanos formatą – padovanoti jaunuoliui bei keletui jo draugų bilietus į vienokį ar kitokį vaikino ar merginos mėgstamą renginį. Tai gali būti mėgstamos grupės koncertas ar sporto varžybos, apie kurias buvo svajojama jau ilgą laiką – tokia bei panašios dovanos tikrai pradžiugins kiekvieną jauną žmogų.

Dovanokite mobilumą

18 gimtadienio dovanos. Telefonas

Mobilumas yra tai, ką ypač vertina kiekvienas į gyvenimą „besikabinantis“ jaunuolis. Taip yra dėl to, nes kiekvienas tokio amžiaus žmogus skuba gyventi bei visais įmanomais būdais siekia nepriklausomumo nuo kitų. Ir nors tėvai yra linkę tai stabdyti, siekdami kuo ilgiau išsaugoti laiką savo glėbyje, vertėtų to atsisakyti, kadangi galite tai paversti džiugia jo ar jos 18-ojo gimtadienio dovana.

Jei turite daug atliekamų pinigų – automobilis ko gero būtų geriausia dovana, galinti užtikrinti būsimo suaugusiojo mobilumą. Ir visgi, nors daugelis jaunuolių svajoja būtent apie tokią dovaną, jos kaina yra tiesiog per didelė, jog ją galėtų rinktis dažni tėvai ar kiti giminaičiai.

Bet ne ką mažiau jaunuolį nudžiugins ir tokios dovanos kaip vairavimo kursai, naujas mobilusis telefonas ar kompiuteris. Visa tai leis jam judėti į priekį kiek sparčiau, nebebūnant tokiam priklausomam nuo savo tėvų ar aplinkinių kaip iki tol.

Dovanokite investicija į hobį

18 gimtadienio dovanos. Gitara

Dažnas jaunuolis neleidžia savo laiko veltui bei turi kažkokį hobį, į kurį investuoja savo laisvą laiką, viduje puoselėdamas svajonę, jog ateityje hobis gali tapti pragyvenimo šaltiniu, leisiančiu nedirbti bet ko, aukojant savo gyvenimą dėl nedidelės algos. Taip, ne visi turi tokias aistras, bet jei jaunuolis, kurio 18-asis gimtadienis artėja, turi hobį, kuriuo domisi bent kiek aistringai – tai signalizuoja apie tai, jog būtent su tuo susijusi dovana gali tapti ypač džiugu jo atradimu savo gimimo dienos metu.

Ir visgi, su kažkokia smulkmena, susijusia su hobiu, dažniausiai neišsisuksite – teks pirkti kažką brangaus bei svarbaus konkrečiame užsiėmime. Būtent dėl to, kad neatsitiktų taip, jog už gausybę lėšų nupirktumėte kažką, kas nevisiškai atitiks jaunuolio lūkesčius, turėtumėte iš anksto tam ruoštis, bandydami iš jaunuolio išgauti informaciją apie tai, ko jam trūksta norint, kad jis savo hobiu galėtų užsiimti maksimaliai efektingai bei iš to pasiimdamas kiek daugiau malonumo bei džiaugsmo. Galiausiai – galite tiesiog jam išduoti savo kėslus bei nuoširdžiai paklausti, koks daiktas ar įrenginys jam būtų labiausiai reikalingas – nors tai ir neleis dovanos paversti staigmena, tai užtikrins, jog nupirksite būtent tai, ko nori jaunuolis.

Dovanokite pinigus

18 gimtadienio dovanos. Pinigai

Dovanoti pinigus… Taip, tai nuvalkiota, banalu bei visiškai neoriginalu. Būtent dėl to, daugelis stengiasi iki pat paskutinės akimirkos ieškoti kitų dovanų idėjų, kol paskutinę akimirką, nesuradę kažko verto dėmesio, pasirenka paprasčiausiai ištraukti iš piniginės pluoštą banknotų bei įteikti jaunuoliui.

Ir visgi, kai dalyje kitų švenčių pinigų dovanojimas yra visiškai neskoningas, šiuo atveju tai yra logiškas bei pateisinamas pasirinkimas. 18-asis gimtadienis – tai simbolinė jaunuolio savarankiško gyvenimo pradžia. Tai diena, pradedant kuria jis ar ji turės priimti sprendimus pats. O tam reikia ne tik ryžto bei rožinės masės galvoje, bet ir pinigų, kurie leistų pratintis prie atsakingų sprendimų priėmimo. Būtent dėl to, pinigus dovanoti pilnametystės sulaukimo proga yra tikrai verta – nežiūrėkite į šią dovaną kreivai bei pagalvokite, kaip džiaugtumėtės tokia dovana jei tai būtų Jūsų gimimo diena.

Dovanokite emocijas

18 gimtadienio dovanos. Mergina, įspūdžiai

Vėlgi – kai materialūs dalykai galiausiai kažkuriuo gyvenimo tarpsniu užsimiršta, emocijos, ypač pozityvios, išlieka amžiams. Būtent dėl to, stiprių teigiamų emocijų padovanojimas jaunuoliui jo 18-ojo gimtadienio proga gali būtent tai, kas leis jam ar jai šį gimtadienį atsiminti iki pat paskutiniosios.

Kokiu būdu galite jaunuoliui padovanoti emocijas? Ko gero efektingiausias būdas yra visapusiškai suorganizuoti jo gimtadienio šventę. Kalbame ne tik apie patalpų nuomą, bet ir apie pasirūpinimą maistu ir alkoholiu, taip pat ir visų jo artimiausių draugų sukvietimu. O viską organizuodami kurkite staigmeną, apie kurią jis ar ji sužinos tik paskutinę minutę prieš audringą vakarėlį – tai neabejotinai sukels nepamirštamas emocijas.

Emocijas gali sukelti ir tai, jei pasirūpinsite, jog šventėje būtų jam ar jai svarbių žmonių, kuriems atvykti į šventę nėra lengva. Tai gali būti draugai ar giminaičiai, su kuriais yra puoselėjami šilti tarpusavio santykiai, gyvenantys kitame šalies gale ar net visiškai kitoje valstybėje – jų netikėtas pasirodymas 18-ojo gimtadienio šventėje gali tapti tuo akcentu, kuris iš emocinės perspektyvos ypač teigiamai paveiks jį ar ją.

Daugiau 18-ojo gimtadienio dovanų idėjų galite rasti paspaudę čia.