4 didžiausi kibernetiniai pavojai verslui

Kiekviena įmonė, nepriklausomai, didelė ar maža, turi žinoti apie kibernetinio saugumo grėsmes. Sėkminga kibernetinė ataka gali padaryti didelę žalą verslui. Ji gali turėti įtakos veiklos rezultatams, įmonės reputacijai ir vartotojų pasitikėjimui. Tačiau kuo geriau žinosite pagrindinius kibernetinius pavojus, tuo bus lengviau nuo jų apsisaugoti.

1. Duomenų vagystės

Duomenų vagystė (angl. phishing) įvyksta tuomet, kai užpuolikas apsimeta patikimu kontaktiniu asmeniu ir įkalbinėja naudotoją spustelėti kenkėjišką nuorodą, atsisiųsti kenkėjišką failą arba suteikti prieigą prie slaptos informacijos, paskyros duomenų ar įgaliojimų. Šiuo metu tai didžiausia, daugiausiai žalos padaranti ir labiausiai paplitusi kibernetinė grėsmė.

Duomenų vagystės sudaro net 90 proc. visų pažeidimų, su kuriais susiduria organizacijos. Per pastaruosius metus jų skaičius išaugo 65 proc., o dėl duomenų vagysčių patiriami verslo nuostoliai viršija 12 mlrd. JAV dolerių. Siekiant išvengti tokios žalos, IT saugumas įmonėje privalo būti užtikrinamas šios srities profesionalų, o patikimi IT saugumo sprendimai tapti prioritetu.

2. Kenkėjiškos programos

Kenkėjiška programinė įranga – terminas, reiškiantis kenkėjišką kodą, kuris sukuriamas siekiant gauti prieigą prie tinklų, pavogti duomenis arba sunaikinti kompiuteriuose esančius duomenis. Kenkėjiška programinė įranga apima įvairias kibernetines grėsmes, pavyzdžiui, Trojos arklius ir virusus.

Jos ypač pavojingos mažoms įmonėms, nes gali sugadinti įrenginius, kuriuos reikia brangiai remontuoti arba pakeisti. Be to, kenkėjiškos programos gali suteikti užpuolikams galimybę pasiekti duomenis. Dėl šios priežasties gali kilti pavojus klientams ir darbuotojams.

3. Išpirkos reikalaujančios programos

Išpirkos reikalaujanti programinė įranga (angl. ransomware) yra viena iš labiausiai paplitusių kibernetinių grėsmių, nuo kurios kasmet nukenčia tūkstančiai įmonių. Be to, tokių atakų tik daugėja, nes jos yra vienos pelningiausių. Išpirkos reikalaujanti programinė įranga užšifruoja įmonės duomenis, kad jais nebūtų galima naudotis ar prieiti, o tada priverčia įmonę sumokėti išpirką už duomenų atrakinimą. Todėl tenka rinktis: mokėti išpirką ir prarasti didžiulę pinigų sumą arba paralyžiuoti savo paslaugų teikimą, praradus duomenis.

4. Slaptažodžių „nulaužimas“

Slaptažodžių „nulaužimas“ vis dar išlieka viena didžiausių kibernetinių grėsmių. Todėl labai svarbu apsaugoti savo verslo paskyras pasirenkant stiprius slaptažodžius. Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja specialias programas, leidžiančias iššifruoti slaptažodžius, ypač dažnai naudojamus. Taigi manyti, kad slaptažodis „123456“ arba jūsų gimimo datos skaičiai užtikrins verslo duomenų saugumą, ganėtinai naivu.

Tikimės, kad ši informacija jums padės geriau pažinti didžiausius kibernetinius pavojus. Apsaugokite savo verslo duomenis, pasitelkdami pažangiausius saugumo sprendimus. Tegul kibernetinės grėsmės nesugadina jūsų įmonės reputacijos.

Nr. 22/50