4 kasdieniai įpročiai sveikai ir jaunai atrodančiai veido odai

Oda – didžiausias mūsų kūno organas. Tam, kad būtų sveika ir atrodytų jaunatviškai, svarbu ja tinkamai rūpintis tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Žinoma, senėjimas yra natūralus procesas, kurio, deja, negalima sustabdyti. Tačiau, įdedant pastangų, galima jį sulėtinti. Taigi, atskleidžiame keturis odai naudingus kasdienius įpročius, kuriuos verta pradėti ugdyti jau dabar.

1. Sveika ir subalansuota mityba

Maistas yra vienas iš pagrindinių dalykų, kurie labiausiai ir lengviausiai veikia žmogaus kūną, taip pat ir odą. Sveika ir subalansuota mityba kartu su pakankamu kiekiu vandens gali padėti pagerinti veido odos būklę. Rekomenduojama į savo racioną įtraukti daug šviežių daržovių ir vaisių, neskaldytų grūdų, liesų baltymų, taip pat žaliąją arbatą, kurioje gausu antioksidantų. Siekiant kuo ilgesnį laiką palaikyti veido odą stangrią ir užkirsti kelią senėjimo požymiams, reikėtų vartoti kuo mažiau cukraus ir atsisakyti alkoholio.

2. Tinkamas miego režimas

Dar vienas įprotis, kuris ypač svarbus gerai veido odos būklei, yra tinkamas miego režimas. Jis ne tik padeda išvengti ankstyvo senėjimo, bet ir palaiko kūno energiją bei atsipalaidavimą. Miego metu suaktyvėja odos kraujotaka ir yra gaminamas kolagenas, kuris palaiko odos elastingumą, skatina jos atsinaujinimo procesus. Taigi, gerai išsimiegojus, oda atrodys kur kas geriau.

3. Apsauginio kremo nuo saulės naudojimas

Kenksmingi ultravioletiniai saulės spinduliai greitai pažeidžia odą ir pagreitina senėjimo procesus. Todėl apsauginio kremo nuo saulės naudojimas yra, ko gero, vienas paprasčiausių būdų, padedančių sulėtinti odos senėjimą. Tiesa, svarbu tai daryti ištisus metus, kadangi UV spindulius saulė skleidžia kiekvieną dieną, net ir tada, kai debesuota, lyja ar sninga. Rekomenduojama rinktis kremą, kurio apsaugos nuo saulės faktorius (SPF) būtų bent 30.

4. Streso valdymas

Stresas gali padidinti odos jautrumą, sukelti bėrimų paūmėjimą ir kitas odos problemas. Todėl siekiant palaikyti gerą odos būklę, svarbu išmokti valdyti stresą. Skirkite laiko mėgstamai veiklai, pakankamai išsimiegokite ir, jei reikia, sutrumpinkite darbų sąrašą.

Taip pat galite pradėti praktikuoti jogą ar meditaciją, tokiu būdu padėdami savo protui, kūnui bei sielai išlikti sveikiems ir ramiems. Atsipalaiduoti, o kartu ir pagerinti odos išvaizdą gali padėti veido stangrinimo procedūros. Po jų oda tampa stangri, skaisti ir atjaunėjusi. Daugiau apie šias ir kitas veido puoselėjimo procedūras galite sužinoti spustelėję ant pateiktos nuorodos.

Išsiugdyti šiuos įpročius gali būti pakankamai lengva, svarbiausia, suvokti jų naudą. Na, o tada noro tai daryti atsiras kur kas daugiau. Juk sveika ir jaunatviškai atrodanti veido oda – tai, kas puošia kiekvieną. Iš pirmo žvilgsnio nedideli pokyčiai gali atnešti reikšmingus rezultatus. Taigi, jei norite pagerinti savo odos būklę, jau žinote, kaip galite tai padaryti.

Nr. 23/10