ATNAUJINTA. Alytaus rajone dega vilkikas su dujų cisterna (video)

Bendrasis pagalbos centras informuoja, kad šiandien 13 val. 14 min. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 buvo gautas pranešimas apie tai, kad Alytaus rajono savivaldybėje, Punios seniūnijoje, Panemuninkėlių kaime, Normandijos-Nemuno g. dega vilkikas su dujų cisterna.

Į įvykio vietą išsiųstos Alytaus PGT priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos.

Kaip informuoja Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, į įvykio vietą išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos – 7 autocisternos ir autokopėčios. Stengiamasi malšinti liepsnas ir tuo pačiu vėsinti dujų cisterną.

Pasak ugniagesių atstovų, situaciją yra labai pavojinga, nes degantis vilkikas su dujų cisterna yra prijungtas prie kuro kolonėlės, o prie jos prijungtos dar trys cisternos. Pati kuro kolonėlė prijungta prie požeminės kuro talpyklos, dėl to yra realus pavojus kilti dideliam sprogimui.

AB „Amber Grid“ išplatintame pranešime teigima, kad miškingoje teritorijoje, vykdant suplanuotus darbus, kilo gaisras dujų tiekimą Alytaus dujų skirstymo stočiai vykdžiusio dujovežio garintuve. Įranga priklauso Lenkijos tiekėjui „DUON“, paslaugos teikiamos „Amber Grid“ užsakymu.

Į įvykio vietą nedelsiant iškviestos ugniagesių pajėgos gaisrą šiuo metu lokalizuoja. Ugniagesiai į įvykio vietą atvyko po 11 minučių nuo iškvietimo. Pirminiais duomenimis nukentėjusių asmenų nėra. Dujų tiekimas Alytaus miesto vartotojams šiuo metu yra vykdomas.

„Dabar visos rangovo ir mūsų pastangos nukreiptos į gaisro padarinių suvaldymą ir saugumo užtikrinimą. Apie situaciją informavome Energijos skirstymo operatorių (ESO) ir Alytaus miesto tarnybas. Intensyviai aiškinamės įvykio aplinkybes. Apie priežastis informuosime“, – apie įvykį sako „Amber Grid“ generalinis direktorius Nemunas Biknius.

Lapkričio 23-25 dienomis Alytaus rajone buvo vykdomi suplanuoti tarptautinio dujotiekio GIPL, sujungsiančio Lietuvą ir Lenkiją, įrengtos atšakos prijungimo prie veikiančios Lietuvos dujų perdavimo sistemos darbai.

Dėl šių darbų atjungus pagrindinį dujotiekį į Alytaus dujų skirstymo stotį, tris dienas Alytaus rajono dujų vartotojams dujos buvo tiekiamos iš specialaus suskystintų gamtinių dujų dujovežio, pristatyto iš Lenkijos.

Prieš patekdamos į vamzdyną suskystintos dujos išgarinamos specialiame garintuve, kuriame ir kilo gaisras.

Sužinoję apie įvykį atsakingi bendrovės vadovai išvyko į įvykio vietą. Vyksta bendradarbiavimas su tarnybomis ir aiškinamasi, ar atliekant darbus buvo užtikrinami visi saugumo reikalavimai.

Portalo AlytusPlius.lt žurnalistai dalinasi video vaizdais iš gaisro vietos:

[fbvideo link=”https://www.facebook.com/alytusplius/videos/291157162244431/” width=”900″ height=”600″ onlyvideo=”1″]