Ant piršto berniukui užstrigusią poveržlę ugniagesiai pašalino su kampiniu šlifuokliu (video)

Birželio 18 dienos vakarą, 20 val. 1 min., Bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas, kad medikams reikalinga ugniagesių gelbėtojų pagalba pašalinant mažam berniukui ant piršto užstrigusią poveržlę. Į pagalbą medikams buvo išsiųsta Vilniaus apskrities PGV 3-ios komandos ugniagesiai gelbėtojai.

Atvykę gelbėtojai panaudojo kampinį šlifuoklį, kad prapjautų storą poveržlės metalą. Pjaunant metalą berniuko pirštas ir poveržlė nuolatos buvo vėsinami po tekančiu šaltu vandeniu. Kuomet poveržlę jau pavyko prapjauti, gelbėtojai sugebėjo ją praplėsti ir išlaisvinti berniuko pirštą. Gelbėtojai savo darbą atliko chirurginiu tikslumu – berniuko pirštas nepatyrė nei menkiausio sužalojimo šalinant poveržlę.

Tai jau ne pirmas toks išbandymas šiai ugniagesių komandai. Praėjusiais metais jiems taip pat teko gerokai „paprakaituoti“, kol pavyko išgelbėti 2 metukų berniuko pirštą. Tą kartą atvykę į ligoninę ugniagesiai gelbėtojai buvo perrengti operacinės chalatais. Neįprastos gelbėjimo operacijos ėmėsi ugniagesiai gelbėtojai L. Barkus ir A. Lysenko, kurie daugiau nei valandą kartu su chirurgais šalino nuo dvejų metukų berniuko pirštuko ratlankio veržlę. Visi suprato, kad net menkiausias netikslumas gali baigtis vaiko piršto ar net viso delniuko amputavimu. Panaudojus akumuliatorinį kampinį šlifuoklį veržlė buvo nupjauta ir nuimta.

Medikai ir gelbėtojai primena vaikams ir prašo jų tėvelių, kad būtumėte atidesnį. Maži ir miklūs vaikų pirštukai gali įlįsti bet kur, o pasekmės ne visuomet gali taip laimingai baigtis.

Naujienos iš interneto