Apie ką poros, deja, vis dar vengia kalbėtis ir kodėl?

Vis kartojama, kad santykiuose svarbiausia – atvirai kalbėtis. Ilgus metus kartu praleidusios poros, paklaustos, kas leidžia išlaikyti darnius santykius, tai tik patvirtina. Išties, atviri pokalbiai yra tvirtų santykių pagrindas. Ir vis dėlto, yra temų, kuriomis vis dar diskutuojama ne taip atvirai. Kokios temos vis dar dažnai yra „nepatogios“, o po ilgo laiko neišsakytos mintys tampa nesutarimų ar nepasitenkinimo santykiais priežastimi?

Miegamasis, arba intymūs reikalai

Viena temų, kuria poros išties turėtų kalbėtis ne tik dažniau, bet ir atviriau – intymumas. Kiekvieno meilės kalba skiriasi, tačiau, ko gero, kiekvienam santykiuose svarbus artumas. Intymumo daugiau ar mažiau, svarbu, kad tai tenkintų kiekvieno poroje lūkesčius. Svarbu gebėti kalbėtis ne tik apie buitį, bet ir apie tai, kokie lūkesčiai miegamajame.

Kaip kalbėtis daugiau, jei nedrąsu? Galite pakeisti aplinką, surasti savo komunikacijos formą – parašyti laišką, iškomunikuoti poreikius pasitelkdami specialias santykių „klausimų ir atsakymų“ korteles ir pan. Galiausiai, šiandien sekso prekės internetu gali būti įsigyjamos patogiai įsitaisius ant sofos – jei norisi paįvairinti intymų gyvenimą miegamojo žaisliukais, galite tiesiog susėsti ir į krepšelį susidėti tai, ko norisi. Kartu peržiūrėdami krepšelį galėsite padiskutuoti ir taip atviriau pasikalbėti.

Laikas sau

Dažnai draugystės pradžioje nesinori paleisti kito rankos. Tačiau laikui bėgant ateina mintis, kad norisi daugiau laiko skirti sau – tik savo pomėgiams ir mintims. Neretai aplankius tokioms mintims pasijuntama taip, lyg kitas nesupras. Tačiau tai labai normalus dalykas, apie kurį, tikėtina, galvoja ir kita pusė. Galiausiai, jei kitam nekyla tokios mintys, o jums laiko sau reikia daugiau, tai iškomunikuoti ir paaiškinti yra dar svarbiau. Ne visi esame vienodi, tačiau daugeliu atveju kokybiškas laikas tik sau yra būtinas norint kokybiško ir išties džiuginančio laiko su antra puse.

Ateities planai

Taip pat, ypač kartu būnant ilgą laiką, svarbu tarp kitų temų ir buities reikalų rasti laiko sustoti ir kartu pažvelgti į bendrą ateitį. Ko ir kokiame laiko tarpe tikimasi, kaip įsivaizduojama ateitis kartu. Ar žinote, kokie partnerio ar partnerės lūkesčiai? Gyvenamoji vieta, kelionės, pirkiniai, tolimesni žingsniai santykiuose? Apie tai svarbu diskutuoti, nes jei apie tai nekalbate, vieną dieną galite nustebti – ateitį įsivaizdavote skirtingai ir abu dirbote ties savo tikslais, kurie galbūt įsivaizduojamuose ateities planuose sunkiai suderinami.

Tai tik kelios temos, kurios neretai lieka pamirštos ar sąmoningai ignoruojamos dėl tam tikrų baimių ar įsitikinimų. Tačiau čia vėl grįžtame prie elementarios tiesos, kad tvirtus ir lūkesčius pateisinančius santykius be atvirų pokalbių palaikyti sunku.

Nr. 24/24