Ar komfortas tikrai yra labai brangus? Keli nebrangūs, bet labai komfortiški sprendimai namams

Daug kas įsivaizduoja, jog komfortas ir grožis namuose kainuoja labai daug. Nors kai kada šis teiginys ir yra teisybė, bet nebūtinai visada. Rinkoje ir internete tikrai galima rasti daugybę įvairiausių prekių ir sprendimų, kurie nekainuoja labai daug, tačiau padaro tikrai žymų pokytį mūsų gyvenime. Nesvarbu ar tai yra baldas, elektronika, išmanus sprendimas, aksesuaras ar kitos kategorijos atstovas, štai jums net septyni nebrangūs, bet nemažai komforto buityje pridedantys sprendimai ir pirkiniai.

Belaidis termostatas (orų stotelė)

Jeigu jūs namuose norite turėti maksimalų komfortą, bet tuo pačiu ir nešvaistyti pinigų šildymui, termostatas yra tikrai reikalingas. Jis leis visada palaikyti namuose optimalią šilumą ir/ar vėsą. Jeigu sprendimas yra išmanus, tokiu atveju vargo iš vis nebelieka, nes jūs galite tiesiog važiuodami namo sureguliuoti viską taip, kad įėjus pro duris jus pasitiktų maloni šiluma arba vėsa, o kondicionierius arba katilas veltui neeikvotų energijos, kol jūs ne namie. Belaidis sprendimas yra pats geriausias, mat taip galima temperatūrą ir mikroklimatą reguliuoti būnant bet kurioje namų ar net miesto vietoje.

Išmanus ir sensoriumi įjungiamas apšvietimas

Išmanus apšvietimo valdymas rinkoje atsirado, palyginti gana neseniai. Vos prieš dešimt metų kone pats inovatyviausias sprendimas tebuvo jungikliu temdomas (dimming) apšvietimas, tačiau dabar buityje puikiai pritaikomos išmaniosios lemputės, sensoriai bei kitos technologinės inovacijos. Turėdami išmanias lemputes galite lengvai reguliuoti šviesos stiprumą patalpoje. Norite dirbti – įsijunkite ryškią balkšvą šviesą. Ruošiatės miegui? Laikas pasirinkti programą, kada blausi gelsva švieselė palaipsniui blanksta, kol galutinai užgesta.

Judesį aptinkantys sensoriai su apšvietimu derinami laiptinėse. Visgi turėkite omenyje ir tai, kad juos naudinga perkelti į namus. Tik įėjus pro duris su pirkinių maišais arba sunkiu nešuliu nebūtina visko mesti, kad uždegti šviesą. Pajutęs jus, sensorius iš karto įjungs šviesą ir labai palengvins viską bei apsaugos nuo galimų traumų, užkliuvus už ne vietoje numesto daikto, tamsoje.

Pakabinamas krėslas

Jeigu turite verandą, terasą ar nepanaudotos erdvės lauke, pakabinamas krėslas pridės joje itin daug komforto. Tai yra ganėtinai modernus ir vis populiarėjantis dekoro elementas, kuris, tarp kitko, yra ir ganėtinai praktiškas. Pakabinamame krėsle galima pasimėgauti šaltu gėdimu, karštą dieną, apsisiautus pledu naktį stebėti žvaigždes, paskaityti knygą ar tiesiog pamąstyti apie viską, kas dedasi aplink. Taip, hamakas yra pigesnis, bet studijos tipo apartamentuose hamako nepasikabinsi… Pakabinamo krėslo kaina internetinėje parduotuvėje Varle.lt yra maždaug 200 eurų. Tačiau toks pirkinys komforto prideda tikrai daug daugiau nei ši pinigų suma.

Oro kondicionierius

Taip, tai nėra labai pigus pirkinys, bet lyginant su kitais šildymo arba šaldymo sprendimais – oro kondicionierius yra ekonomiškas ir įžvalgus pirkinys. Modernūs oro kondicionieriai gali ne tik vėsinti, bet ir šildyti, todėl jie tampa puikia alternatyva kieto kuro katilams arba tradiciniams šildymo sprendimas. Oro kondicionierius kainuoja kelis šimtus eurų, tačiau jis gali šildymo sąnaudas sumažinti keliolika procentų. Be to, vasaros metu jis išgelbėja nuo tvankaus bei karšto oro patalpų viduje. Komfortas? Tikrai taip.

Seifas

Seifas asocijuojamas su saugumu, o saugumas yra labai glaudžiai susijęs su komfortu. Seife galima laikyti ne tik grynus pinigus, bet ir svarbius dokumentus, asmeninį, sentimentus keliantį turtą arba kitus aktualius daiktus. Svarbiausia seifą gerai paslėpti, nebent galite tam skirti daugiau nei 150 eurų ir nuspręstumėte įsigyti didelį, į grindis ar sieną montuojamą egzempliorių. Tokiu atveju saugumas būtų dar didesnis.

Vandens filtras ir/ar jonizatorius

Sveikata yra gero gyvenimo ir komforto sinonimas. Sveikatos neatskirsime nuo mūsų valgomo maisto ir išgeriamų skysčių. Visada, piramidės apačioje, kaip pats svarbiausias gėrimas yra vanduo. Geriamo vandens kokybei skiriame labai mažai dėmesio. Per metus, jeigu perkame butelį vandens ir po vieną tokį išgeriame kasdien, vien geriamam vandeniui išleisime ~300 eurų. Tai kodėl gi neinvestavus į vandens filtrą ar jonizatorių ir negėrus pačios aukščiausios kokybės vandens? Taip praturtinsite savo kūną naudingomis medžiagomis kiekvieną dieną.

Fotelis-sofa arba fotelis su kėdute kojoms

Jeigu jau skiriate lėšų foteliams, tikrai nepagailėkite papildomų 20-30 eurų, kad įsigytumėte fotelį su kėdute kojomis. Jeigu pasistatysite jį prie lango (ypač aktualu tiems, kurie gyvena name) arba patogiai įkurdinsite tokį fotelį prie televizoriaus, komfortas, kurį jausite tikrai bus vertas pačių aukščiausių balų.

Nr. 20/14