Atkeliauja seniai matyti šalčiai: jutiminė temperatūra gali siekti ir -20 laipsnių

Antradienį Lietuvoje vyraus debesuoti su nedideliais pragiedruliais orai. Truputį pasnigs vietomis, daugiausia pietiniuose ir pietvakariniuose rajonuose. Pūs stiprokas šiaurės rytų vėjas. Jis atneš dar šaltesnius orus, tad bus dar šalčiau. Tiek naktį, tiek dieną temperatūra svyruos tarp 6–11, o šiaurės rytiniuose rajonuose kai kur – apie 12–14 laipsnių šalčio.

Trečiadienį piečiau Lietuvos slinks ciklonas. Dangų paslėps pakankamai storas ir tirštas debesų sluoksnis. Taip pat daug kur truputį pasnigs, tik kai kuriose Šiaurės Lietuvos vietovėse snaigės nepasirodys. Žvarbus ir dar stipresnis vėjas tebepūs iš rytų, šiaurės rytų. Vietomis jo gūsiai sieks 15–18 m/s. Purų sniegą vėjas papustys. Šaltis dar labiau įsitvirtins. Naktį spaus 8–13, šiaurės rytiniuose rajonuose pragiedrėjus – net 14–16 laipsnių šaltis, dieną teks prisitaikyti prie 7–12 laipsnių šalčio.

Ketvirtadienį Lietuva išliks ciklono šiauriniame pakraštyje. Ir naktį, ir dieną beveik visur pasnigs. Šiaurėje vėl snigs mažiau, o štai šalies pietiniuose rajonuose sniego sluoksnis sparčiai storės. Daug kur pustys, o vietomis gali kilti ir pūga. Stiprokas vėjas vis dažniau pūs iš šiaurės. Naktį atšals iki 8–13, šiaurėje pragiedrėjus vietomis – 14–18 laipsnių šalčio, o diena praeis spaudžiant 8–13 laipsnių šalčiui.

Užsiliks žiemiški orai ir penktadienį.