Atvėsus orams – pats laikas pasimėgauti karšto kubilo teikiamais malonumais

Pasibaigus Lietuvoje ilgai užsitęsusiai vasarai ir rekordiškai šiltam rudeniui, mūsų link artėja įprasti lietuviškam rudeniui orai. Tačiau tokie vėsūs orai depresiją gali sukelti nebent tik patiems didžiausiems pesimistams. Tie, kurie domisi sveika gyvensena ir atvėsus orams nesėdi įsisukę į storiausias antklodes, žino, kad dabar yra tinkamiausias metas pradėti pirties ir karšto kubilo sezoną. Na, o tuos, kurie savo kieme neturi nei pirtelės, nei karšto kubilo, visuomet su džiaugsmu priims sodybos „Publika“, kuri įsikūrusi Kaišiadorių rajone, Pravieniškių kaime, Rumšiškių g. 23, savininkai Gerda ir Raimondas. Jų nuostabioje, paslėptoje nuo smalsių pašalaičių akių sodyboje, galėsite ne tik pasimėgauti pirties ir karšto kubilo teikiamais malonumais, bet ir atšvęsti šventes, pažvejoti įžuvintame tvenkinyje ir iškart išsikepti ar išsirūkyti čia pagautą žuvį arba savo marinuotus mėsos patiekalus naujoje kepsninėje – rūkykloje.

Kubilas – nepakartojama atrakcija romantikos mėgėjams. Šia pirtimi galima mėgautis ne tik šiltais vasaros ar vėsesniais rudens vakarais, kur kas egzotiškesnė procedūra žiemą – garuojantis kubilo vanduo ir žiemos šaltukas bei snieguotos medžių šakos… Ar gali kas nors būti geriau? Taip pat, galima derinti tikros pirties procedūras su procedūromis kubile: išsikaitinę garinėje pirtyje, atsigaivinsite, pailsėsite kubile, o jei po to dar seka eketė ar rudeniška vėsa alsuojantis vandens tvenkinys…

Didžiuliai kubilai, sklidini vandens, naudojami jau nuo seniausių laikų Japonijoje, Kinijoje ir visame pasaulyje, o ypač populiarūs Skandinavijoje. Dėl šios priežasties Lietuvoje sparčiai populiarėjantys malkomis kaitinami didžiuliai vandens kubilai dažnai dar vadinami Japoniška arba Norvegiška pirtimi.

Medikai pripažįsta teigiamą kubilo poveikį organizmui – profilaktiką nuo gripo, slogos. Net ir turintys medžiagų apykaitos sutrikimų, sergantys reumatu, nervų ligomis, gali išbandyti šią profilaktinę priemonę. Kubile kaitinamasi sėdint ant specialiai tam skirtų suoliukų, pusiau gulomis. Patartina širdies plotą išlaikyti virš vandens, ypač jei vandens temperatūra pakankamai aukšta. Po kaitinimosi kubile patartina pailsėti, atsigaivinti vėsiu vandeniu.

Pasinėrus į vandenį, pakyla kūno temperatūra ir išsiplečia kraujagyslės. Šie procesai pagreitina kraujo cirkuliaciją ir skatina išskirti daugiau endorfinų – natūralių Jūsų kūno nuskausminamųjų. Atsipalaidavimas karštame vandenyje taip pat sumažina kraujo spaudimą ir aukštą cukraus kiekio kraujyje lygį. Žmogaus, plūduriuojančio vandens paviršiuje, kūno masė sumažėja 90 proc., todėl sumažinamas sąnarių ir raumenų sunkumas bei sukuriami tokie įsimintini atsipalaidavimo pojūčiai, kurių neįmanoma patirti maudantis vonioje.

Tad visiems nuoširdžiai rekomenduojame nepasiduoti artėjantiems šaltiems ir niūriems orams, o pasinaudoti puikia galimybe sustiprinti ne tik savo sveikatą, bet ir pasilepinti karšto kubilo ir pirties teikiamais malonumais sodyboje „Publika“. Juo labiau, kad tai padaryti galite ir su gera draugų kompanija, nes šioje sodyboje taip pat yra pokylių salė. Na, o tie, kurie po visų šių malonumų nenorės išvykti, visuomet galės naktį praleisti svečiams skirtuose kambariuose. Daugiau informacijos galite rasti sodyba „Publika“ Facebook‘o puslapyje arba paskambinę telefonu 8 660 233 33.