Baltijos jūroje susidarė palankios sąlygos daugintis bakterijoms: kyla grėsmė poilsiautojų sveikatai

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, informuoja, kad nuo  š. m. rugpjūčio 3 d. kai kuriose Baltijos jūros  pakrančių vietose Danijoje, Estijoje, Suomijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Lenkijoje, o taip pat ir Lietuvoje   susidarė palankios sąlygos tam tikroms Vibrio bakterijoms daugintis. Šiaurės  Europos šalyse šiais metais jau užregistruoti keli Vibrio vulnificus infekcijos atvejai. Visi susirgę asmenys užsikrėtė maudymosi metu ir yra vyresni nei 65 metų.

Sušilęs iki +20° C  jūros vanduo, kuriame yra mažai druskos, yra ideali aplinka tam tikroms Vibrio bakterijų rūšims daugintis. Šias sąlygas vasaros mėnesiais galima rasti upių žiotyse ir vidutinio druskingumo uždaruose vandens telkiniuose.

Užsikrečiama maudantis vandenyje, kuriame yra daug bakterijų, valgant termiškai neapdorotus, bakterijomis užterštus jūros produktus.

Vibrio vulnificus bakterija gali sukelti žaizdos infekciją, pirminę septicemiją ar diarėją (viduriavimą). Ši infekcija gali būti rimta grėsmė sveikatai žmonėms, kurių imunitetas yra silpnas, sergantiems lėtine kepenų liga, vėžiu, taip pat senyvo amžiaus žmonėms. Vaikams infekcijos pasireiškimo atvejai itin reti.

Vibrio vulnificus nesukelia choleros (Vibrio cholerae). Cholera tai ūmi žarnyno infekcija, kurią sukelia toksiną gaminančios Vibrio cholerae bakterijos.

Siekiant išvengti užsikrėtimo, ULAC medikai  rekomenduoja rizikos grupių asmenims vengti maudynių šiltoje Baltijos jūroje, vartoti gerai termiškai apdorotus jūros produktus. Pajutus ligos požymius, nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro inf.