Būkite atidūs – Lietuvos pašto vardu siunčiami apgaulingi pranešimai

Lietuvos paštas informuoja, kad Lietuvos pašto vardu sukčiai siunčia trumpąsias žinutes bei el. laiškus, kuriose informuojama apie neva sulaikytą siuntą ir reikalingą atnaujinti informaciją. Pranešime pateikiama aktyvi nuoroda, kurią kviečiama paspausti. Įspėjame, kad šie pranešimai yra apgaulė (pranešimų pavyzdžius galite rasti laiško apačioje).

Primename, kad gavus tokio pobūdžio pranešimą, jokiu būdu nespauskite turinyje esančių nuorodųvisuomet patikrinkite, iš kokio el. pašto ar numerio siunčiama informacija. Lietuvos pašto siunčiami laiškai iš adreso, kuris baigiasi post.lt, trumposios žinutės – LP_EXPRESS arba LPASTAS.

Atkreipiame dėmesį, kad sukčiai gali nurodyti bet kokį siuntėjo vardą – tai gali būti ir aukščiau nurodyti pavadinimai. Išmanieji telefonai grupuoja pranešimus pagal siuntėjo pavadinimą, todėl neapsigaukite.

Lietuvos paštas niekada neprašo pateikti tokių privačių duomenų kaip slaptažodžiai, banko prisijungimo duomenys ar mokėjimo kortelių informacija. Visą informaciją apie savo siuntas klientai gali sekti Lietuvos pašto internetiniame puslapyje arba prisijungę prie savo paskyros Lietuvos pašto savitarnoje.

Informaciją apie šiuo metu vykdomus sukčių veiksmus Lietuvos paštas jau perdavė atsakingoms institucijoms.