COVID-19 patvirtintas Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos moksleiviui

Kaišiadorių rajono savivaldybė informuoja, kad 2020 m. spalio 6 d. COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) susirgo 40 m. Rumšiškių miestelio gyventoja. Asmuo serga lengva forma, gydomas namuose. Minėto asmens užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos. Nepatvirtintais duomenimis, didelės rizikos sąlytį su sergančiu asmeniu turėjo dar 4 asmenys, šeimos nariai, kurie nuo 2020 m. spalio 8 d. yra saviizoliacijoje.

2020 m. spalio 12 d. Kaišiadorių rajono Rumšiškių Antano Baranausko gimnazijos direktoriaus pavaduotoja informavo Savivaldybę apie COVID-19 liga susirgusį gimnazijos 10 klasės moksleivį, kuris turėjo didelės rizikos sąlytį su sergančiu šeimos nariu. Gimnazija operatyviai ėmėsi veiksmų, kad susirgimas neišplistų tarp moksleivių ir dvi gimnazijos 10 klasės šiuo metu yra izoliuotos, moksleiviai mokysis nuotoliniu būdu. Kadangi gimnazijos pedagogai pamokų metu dėvėjo kaukes, todėl jie didelės rizikos kontakto su sergančiuoju išvengė. Gimnazijos patalpos ir dažnai liečiami paviršiai yra dezinfekuoti, klasės ir pagalbinės patalpos vėdinamos, ypatingas dėmesys skiriamas moksleivių srautų valdymui ir rankų higienai. NVSC atlieka epidemiologinę židinio diagnostiką, ir informacija, susijusi su šiuo infekcijos šeimoje židiniu, bus tikslinama.

NVSC Kauno departamento Kaišiadorių skyrius 2020 m. spalio 13 d. informavo apie dar vieną patvirtintą COVID-19 ligos atvejį rajone – susirgo 41 m. moteris, gyvenanti Kaišiadorių mieste. Minėtas asmuo susirgo spalio 5 d., jai spalio 10 d. patvirtintas teigiamas PGR testas. Pirminiais duomenimis, spalio 2 d. asmuo turėjo sąlytį su sergančiais COVID-19 asmenimis (giminaičiais) Ringaudų (Tabariškių laidojimo namų) šarvojimo salėje.

Nepatvirtintais duomenimis, moteris darbe paskutinį kartą lankėsi spalio 2 d., todėl darbo vietoje didelės rizikos kontakto yra išvengta, tačiau artimoje aplinkoje nustatyti 5 didelės rizikos kontaktiniai asmenys. Daugiau informacijos apie minėtą ligos atvejį pateiks NVSC, užbaigę epidemiologinę židinio diagnostiką.

Savivaldybė prašo rajono gyventojų neorganizuoti šeimos švenčių ir kitų susibūrimų, nesilankyti viešuose renginiuose, kurie vyksta uždarose patalpoje, o jeigu to išvengti nebeįmanoma, tuomet ragina elektroniniu būdu užsiregistruoti renginio dalyvių sąraše, tinkamai dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones ir laikytis saugaus 1 m atstumo. Primena gyventojams, kad labai svarbu viešose vietose nesibūriuoti ir laikytis saugaus atstumo bei nepamiršti rankų higienos, grįžus namo jas nusiplauti, o jeigu nėra galimybės nusiplauti rankų, jas dezinfekuoti.

Vėstant orams, daugėja peršalimo atvejų, kurių simptomai labai panašūs į COVID-19 ligos, todėl, jeigu yra galimybė, siūloma rinktis nuotolinį darbą namuose. Pablogėjus savijautai, siūloma matuoti kūno temperatūrą, o atsiradus karščiavimui, kreiptis į Karštąją liniją, skambinant tel. 1808. Atžaloms sunegalavus (atsiradus slogai ar kitiems infekcinės ligos požymiams), prašoma neleisti jų į vaikų ugdymo įstaigą. Visais sveikatos klausimais prašome skambinti savo šeimos gydytojui ir dėl tolimesnių veiksmų konsultuotis telefonu.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.