Daugiabutyje kilusiame gaisre žuvo neįgalus vyras

Skaudi nelaimė, pareikalavusi vyro gyvybės, antradienio pavakare įvyko viename Kauno miesto daugiabutyje.

Liepos 14 dieną, 19 val. 53 min., specialiosios tarnybos sulaukė pranešimo, kad Kaune, Sodų gatvėje dega daugiabutis namas, viduje yra nevaikštantis vyras. Į gaisro vietą buvo išsiųstos net penkios ugniagesių autocisternos ir štabo automobilis, viso – net 20 ugniagesių gelbėtojų.

Pirmieji ugniagesiai gaisravietę pasiekė vos per 5 min. nuo gauto pranešimo pradžios. Po kelių minučių ugniagesių gelbėtojų grandis su kvėpavimo organų apsaugos aparatais jau buvo degančio namo viduje, iš kurio jau po 2 minučių viename iš butų rado ir į lauką išnešė stipriai apdegusį žmogaus kūną. Deja, bet 1964 m. gimusiam vyrui jau nebuvo įmanoma padėti – atvykusiems medikams teko konstatuoti jo mirtį.

Gaisro metu išdegė 1-ojo buto vidus bei 2-ojo buto kambarys su jame buvusiais namų apyvokos reikmenimis. Sudegė ir buvo nuardyta apie 50 m² namo stogo. Malšinant liepsnas buvo sulieti visi pastate esantys butai ir juose esantys daiktai.

Į gaisravietę vanduo buvo tiekiamas iš lauko gaisrinio vandentiekio. Buvo nutiesta apie 50 m ilgio magistralinė vandens linija, o gaisro gesinimui buvo naudojama 5 B tipo vandens švirkštai, išlieta apie 60 m³ vandens. Buvo suformuotos net 5 ugniagesių gelbėtojų grandys su kvėpavimo organų apsaugos aparatais. Gaisrą pavyko lokalizuoti tik 21 val. 56 min.

Be būsto likusių šeimų apgyvendinimu rūpinosi Kauno miesto Viešosios tvarkos skyriaus Civilinės saugos ir mobilizacijos poskyrio specialistai. Butuose dūmų detektoriai nebuvo įrengti.