Dėl chuliganiško vairavimo

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 124-2 str. Pavojingas ir chuliganiškas vairavimas numato, „Transporto priemonių vairavimas, vienu metu ar paeiliui padarant kelis eismo taisyklių pažeidimus, keliančius grėsmę eismo saugumui, taip pat Kelių eismo taisyklių pažeidimas, sukėlęs pavojingą situaciją, tai yra privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti <….>“. Šie nusižengimai užtraukia administracinę atsakomybę.

Kiekvienas žmogus turi prisidėti prie nepriekaištingos visuomenės kūrimo. Chuliganiško vairavimo sąvoką dažnai galime išgirsti per įvairias informavimo priemones. Tačiau, kad suvokti šios problemos svarbą, reikia su tuo susidurti ir užkirsti kelią pavojui mūsų pačių gerovei.

Chuliganiško vairavimo stilius kelia grėsmę kitų eismo dalyvių sveikatai ir gyvybei. Tai yra tyčinis pažeidimas ir jis turėtų būti vertinamas kaip tyčinė nusikalstama veika. Siekiant sumažinti bei panaikinti šio nusižengimo keliamą riziką, visuomenė skatinama kritiškai vertinti chuliganiško vairavimo atvejus bei pranešti apie tai policijos pareigūnams. Už naudingą ir tikslią informaciją atlyginama. Kviečiame visus prisijungti prie šios akcijos ir nelikti abejingais. Saugokime vieni kitus!