Dėl titaninio žiedo vos neprarado piršto

Titano žiedai tampa vis populiaresni, nes jų stiprumas, ilgaamžiškumas ir mažas svoris yra vis labiau vertinami. Tačiau, jeigu prireikia tokį žiedą pašalinti nuo piršto, tuomet susiduriama su dideliais iššūkiais. Žiedai pagaminti iš aukso ar sidabro yra lengvai pašalinami su pagrindiniais ir paprastais žiedų pjovimo įrankiais, o titano žiedai reikalauja specialios pjovimo įrangos, pavyzdžiui, dantų pjūklų, grąžtų ar pan. Bet šiuos įrankius ne visuomet rasime visuose ligoninėse ar priėmimo skyriuose.

Vienam užsieniečiui prireikė medikų pagalbos, kuomet jis po 6 val. maudymosi šiltame SPA pastebėjo, kad ištino jo pirštas ant kurio buvo titaninis žiedas. Pastangos pašalinti titaninį žiedą naudojant tradicinius metodus, tokius kaip pirštų sutepimas ar žiedo pjovimas, nedavė jokių rezultatų. Atvykus į skubios pagalbos skyrių žmogui taip pat nepavyko atsikratyti titaninio žiedo. Galiausiai buvo iškviesti ugniagesiai – gelbėtojai, bet ir jų turima įranga negalėjo pagelbėti. Tuomet plastikos chirurgai žiedą bandė nuimti 8 val., kol nubukino dvejas žiedų nuėmimo reples.

Galų gale iš operacinės buvo atsitemptas daiktas, kuriuo nukerpami kaulų osteosintezėje naudojamų vielų galai. Žiedas prakirptas ir panaudojus dvi dideles popieriaus sąvaržėles pagaliau nuimtas. Pats žiedo nuėmimas truko tik 30 s.

Naujienos iš interneto