Elektrėnų savivaldybėje ir Šalčininkų rajone kilusiuose gaisruose žuvo žmonės

Praėjusią parą Lietuvoje kilusiuose gaisruose žuvo du žmonės.

Gruodžio 15 dieną, 14 val. 13 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Elektrėnų savivaldybėje, Vievio seniūnijoje, Ausieniškių kaime, Paukštyno gatvėje yra sudegęs vagonėlis, kur vis dar rūksta, o viduje yra galimai sudegęs žmogus. Nurodytu adresu buvo išsiųstos trys ugniagesių autocisternos.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams buvo bebaigęs degti 5,8 x 3,1 m dydžio gyvenamasis statinys. Pats statinys buvo metalinio karkaso, apkaltas medinėmis dailylentėmis, stogas dengtas šiferiu.

14 val. 32 min. gaisravietėje buvo rastas stipriai apdegęs nenustatytos tapatybės kūnas. Pasak policijos pareigūnų, rastas galimai 1956 metais gimusio vyro kūnas.

23 val. 16 min. buvo gautas kitas pranešimas, kad Šalčininkų rajone, Dainavos seniūnijoje, Pajuodupio kaime, Liepų gatvėje dega gyvenamasis namas. Į gaisravietę buvo išsiųstos keturios ugniagesių autocisternos.

Atvykus pirmiesiems ugniagesiams medinis, 15 x 7 metrų dydžio, vieno aukšto, namas jau degė atvira liepsna. Šiferiu dengtas namo stogas ir medinis perdengimas jau buvo įgriuvę.

20 min. po vidurnakčio, prieškambario patalpoje, ugniagesiai rado stipriai apdegusį namo šeimininkės kūną.

Gaisro metu nudegė namo šiferinis stogas, išdegė vidus. Ugniagesiai š namo išnešė du dujų balionus. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Ugniagesiai gelbėtojai dar kartą primena, kad gyvenamajame būste (kiekviename aukšte) turi būti įrengtas bent vienas autonominis dūmų detektorius. Yra rekomenduojama šiuos prietaisus įrengti kiekvienoje patalpoje, kurioje žmonės miega ir koridoriuose arba bendrose erdvėse prieš miegamuosius. Nepatariama jų įrengti virtuvėje, ar tose vietose, kur gali išsiskirti garai.

Įrengiant autonominius dūmų detektorius būtina vadovautis gamintojo instrukcija. Kadangi karšti dūmai kyla į viršų ir  kaupiasi palubėje, šie prietaisai turėtų būti montuojami ant lubų. Tik tais atvejais, kai nėra galimybės jų įrengti ant lubų, autonominiai dūmų detektoriai gali būti įrengiami ant patalpos sienos, kuo arčiau lubų.

Parenkant detektoriaus tvirtinimo vietą, būtina prisiminti, kad kartais teks pakeisti elementus, patikrinti jo veikimą, todėl rekomenduojama juos įrengti lengvai prieinamose vietose.

Kad autonominiai dūmų detektoriai patikimai veiktų, svarbu periodiškai patikrinti jų veikimą paspaudžiant testavimo mygtuką. Jeigu šie prietaisai yra su keičiamais maitinimo elementais, juos reikėtų keisti kasmet. Dulkės ir nešvarumai mažina jo jautrumą, todėl reikėtų neužmiršti nuvalyti dulkių.

Renkantis autonominį dūmų detektorių, reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų sertifikuotas pagal Europos standartą EN 14604:2005/AC:2008 ir paženklintas CE ženklu. Tai užtikrins, kad įsigijote kokybišką įrenginį. Detektoriai gali būti su keičiamais maitinimo elementais, arba su integruota baterija, kurios nereikia keisti visą prietaiso tarnavimo laikotarpį (apie 10 metų). Detektoriai su keičiamais maitinimo elementais yra pigesni, tačiau reikalauja daugiau priežiūros (kasmet būtina keisti maitinimo elementus). Dūmų detektorius galite rinktis pagal savo poreikius ir galimybes.