Elektrėnų ugniagesiai gelbėtojai „perėmė“ medikų darbą: jiems teko gelbėti metalo veržlėje įstrigusį vaiko pirštą (video)

Neseniai į Elektrėnų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą atvyko vaikas su mama. Ant vaiko piršto buvo užmauta metalo veržlė, kurios niekaip jie negalėjo nuimti. Mama kreipėsi į medikus, bet šie negalėjo suteikti pagalbos, nes neturėjo reikiamos tokiems darbams įrangos. Pasiskambinę į Bendrąjį pagalbos centrą jie buvo nukreipti į Elektrėnų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą.

Gaisrininkus šis atvejis gerokai nustebino: veržlė buvo storo metalo ir plati. Pasak vyriausiojo specialisto Egidijaus Ščerbavičiaus, pirmiausia su pedalų kirpimo įrankiu jie bandė perkirpti veržlę. Bet šis būdas nepasiteisino, nes vaikui pradėjo spausti pirštą ir jį skaudėti.

Teko skubiai ieškoti kito sprendimo. E. Ščerbavičius buvo matęs vaizdo įrašą, kuriame rodoma, kaip panaudojant kampinį šlifuoklį nuimami storo metalo žiedai. Pasitarę ir įvertinę situaciją, nusprendė naudoti šį būdą. Siekdami apsaugoti pirštą, po veržle jie pakišo metalinę plokštelę ir kampiniu šlifuokliu perpjovė veržlę.

„Pjaunamas metalas kaista, todėl operacijos metu pirštą nuolat reikėjo aušinti šaltu vandeniu, o metalą pjauti su trumpomis pertraukomis. Operacijos metu vaikas jautėsi ramiai, nes visą laiką jį kalbinome ir nuolat pasakojome, ką toliau darysime. Pas medikus jam grįžti nebereikėjo“, – džiaugiasi E. Ščerbavičius.