Įgyvendintas projektas „Paparčių miestelio 3D virtualios projekcijos sukūrimas“

2021 metais Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija, bendradarbiaudama su UAB „Inverse“, „Gidas360“, Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centru bei Kaimų bendruomene „Viltija“, įgyvendino projektą „Paparčių miestelio 3D virtualios projekcijos sukūrimas“.

Paparčiuose išlikę XVIII a Dominikonų vienuolyno vartai ir kapinių koplyčia. Bendruomenės namai stovi buvusio vienuolyno pastato teritorijoje. Čia vyksta tradicinių amatų užsiėmimai, paskaitos, baroko muzikos festivalis. Prie pat vienuolyno teritorijos gamtos mylėtojai gali aplankyti Paparčių botaninį draustinį. Jame gausu raudonojoje knygoje esančių augalų, ne veltui tai yra vienas pirmųjų draustinių, įkurtų nepriklausomoje Lietuvoje. Kaime yra medinė Paparčių Šv. vyskupo Stanislovo ir šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia, kapinėse – retas statinys Lietuvoje – 24 vietų kolumbariumas. Virtualus turas skirtas labiausiai lankomiems Paparčių krašto objektams pristatyti – tai realistiškas pasirinktų objektų modelis.

Turo lankytojas jaučiasi tarsi natūraliai lankytų objektą – gali stebėti aplinką visomis kryptimis nuo žemės ir iš oro, įeiti į pastato vidų, paskaityti apie lankomą objektą. Tai virtuali ekskursija po Paparčių kraštą. Turas sudarytas iš aukštos rezoliucijos itin kokybiškų nuotraukų, pateikiamas lietuvių kalba. Lankytojas galės išgirsti barokines giesmes, atliekamas Paparčių Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios moterų choro, bei išvysti videofilmuką, kuriame istorikas Rolandas Gustaitis pasakoja apie Dominikonų vienuolyno ansamblio tyrimus ir archeologinius radinius.

https://www.gidas360.lt/hmd/paparciai/custom/#

Naujienos iš interneto