Iš įmonės direktoriaus sukčiai išviliojo virš 2,6 milijono dolerių

Internete pastoviai plinta vis nauji sukčiavimo būdai, kuomet stengiamasi iš aukų išvilioti vis didesnes pinigų sumas. Deja, bet per darbuotojų neatidumą jiems pavyksta tai padaryti. Jau kelis metus internetiniai sukčiai naudojasi nauja sukčiavimo schema, kuri yra gana paprasta – buhalterija ar kiti už finansus atsakingi įmonės asmenys gauna laišką, kurį pasirašo neva įmonės vadovas ar kitas aukštesnes pareigas užimantis asmuo. Pradžioje pasiteiraujama apie pinigų likutį, o vėliau nurodoma apmokėti sąskaitą ar naudojamasi kitais panašiai scenarijais.

Sausio 15 dieną į policijos pareigūnus kreipėsi vienos įmonės direktorius, kuris el. paštu gavo neva valdybos pirmininko laišką, kuriuo prašoma pervesti 2 670 555 JAV dolerių už neva planuojamą įsigyti nekilnojamąjį turtą. Pinigai iš bendrovės sąskaitos buvo pervesti į laiške nurodytą sąskaitą užsienyje.

Primename, kad sukčiai internete kuria vis naujas schemas ir ieško naujų būdų, kaip iš patiklių asmenų išvilioti pinigų. Todėl visada, gavus bent menkiausią įtarimą sukeliantį laišką, pirmiausia rekomenduojama kitais kanalais pasitikslinti ar jį jums atsiuntė tikrai tas žmogus. Ne veltui liaudies išmintis byloja – devynis kartus pamatuok, o dešimtą – pjauk.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto