Įsimintina kelionė svetur: kaip pasirinkti geriausią variantą?

Kelionės daugeliui yra neatsiejama gyvenimo dalis. Tai puikus atsipalaidavimo būdas ir galimybė nors keletui dienų pamiršti varginančią kasdienę rutiną. Vieni dažniau renkasi keliauti Lietuvoje, tuo tarpu kiti dairosi, kokią egzotiškąją šalį geriausia pasirinkti savo geriausioms atostogoms. Į ką svarbu atsižvelgti renkantis kelionę?

Svarbu atsižvelgti, su kuo vyksite į kelionę

Natūralu, kad kelionės kryptį lemia tai, su kuo ketinate keliauti, nes čia variantų gali būti tikrai daug: su šeima, vaikais, antrąja puse, draugais, bendradarbiais, o galbūt jau seniai svajojote iškelti sau iššūkį keliauti vienam. Keliaudami vieni ar su antrąja puse galite rinktis įvairaus tipo keliones – nuo ekstremalių atostogų Austrijos kalnuose iki poilsio Maldyvuose. Tuo tarpu keliaujant su vaikais veikiausiai rinksitės ramesnes, poilsines keliones ir tuos viešbučius, kurie pritaikyti patogiam buvimui net ir su mažamečiais. Tad pirmiausia renkantis kelionę apsvarstykite, su kuo keliausite ir ko tikitės iš kelionės: poilsio, aktyvių pramogų, pažintinių ekskursijų ar kito. 

Kiek pinigų galite skirti? 

Be abejo, labai svarbus veiksnys, lemiantis atitinkamos kelionės pasirinkimą yra biudžetas, kurį galite skirti. Tad pirmiausia reikėtų įvertinti savo finansines galimybes, kadangi viešbučių bei skrydžių bilieto kaina į Graikiją, Italiją, Maltą ar bet kurią kitą šalį gali būti labai lanksti. Svarbu atsižvelgti, ko tikitės iš pačios kelionės, kiek laiko ji truks, kokio lygio patogumo jums reikia, norite važiuoti autobusu ar mieliau rinksitės lėktuvą ir pan. Juk ne visuomet geros kelionės yra tos, kurios kainuoja daug. Kita vertus, sutaupyti galite ir tada, jei kelionę bei savo biudžeto klausimus planuosite iš anksto. O galbūt rinksitės paskutinės minutės pasiūlymą, kuris dažnai taip pat kainuoja mažiau?

Pasirinkite patikimą kelionių agentūrą

Lūkesčiams pateisinti ne mažiau svarbu ir tai, kur ir kaip ją planuosite. Puikią kelionę, be jokios abejonės, galite susiplanuoti ir patys, tačiau tokiu būdu teks patiems įvertinti visus aspektus: pasirinkti kryptį, nusipirkti bilietus, apgalvoti, kokiame viešbutyje gyvensite, suplanuoti ką veiksite ir kt. Vieniems kelionių planavimas yra malonumas, o kitiems – rūpestis. Tad pastaruoju atveju verta kreiptis į kelionių organizatorius ar agentūras, kur specialistai įvertinę jūsų poreikius padės pasirinkti geriausias alternatyvas. Svarbiausia, kad kelionių organizatorius būtų patikimas, o darbuotojai ne tik išmanytų savo darbą, bet ir maloniai bendradarbiautų su klientais ir juos išgirstų. 

Kelionių malonumus, daugiau ar mažiau, gali patirti visi. Ir visiškai nereikia nusiminti ar nuleisti rankų, jie viena kelionė jums pasirodė pernelyg brangi. Visuomet galima surasti kitų alternatyvų! Belieka panaršyti internete, peržiūrėti skirtingų kelionių organizatorių pasiūlymus arba tiesiogiai su jais pasitarti, o galbūt visgi pasirinksite pasitikėti savo jėgomis ir įspūdžių kupiną kelionę susikursite patys.

Nr. 21/21