JAV teismas atmetė Neringos Venckienės prašymą dėl jos ekstradicijos

Generalinė prokuratūra informuoja, kad vakar, liepos 12 d., Čikagos (JAV) teismas atmetė Lietuvos pilietės N. V. prašymą panaikinti sprendimą dėl jos perdavimo Lietuvos Respublikai ir paskelbė, kad ekstradicija nebus stabdoma.

Šis sprendimas priimtas Jungtinėse Amerikos Valstijose vykstant teisminiam N. V. ekstradicijos procesui, kuris buvo pradėtas šių metų vasario mėnesį pagal Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros pateiktą prašymą. 2015 metų gruodį JAV Teisingumo departamentas priėmė Lietuvos prašymą dėl N. V. ekstradicijos ir pripažino jį vykdytinu.

Šių metų balandžio 23 d. JAV valstybės sekretorius pasirašė sutikimą dėl N. V. ekstradicijos, tačiau jos gynėjai paprašė sustabdyti sprendimo vykdymą iki kol teisme bus iš esmės išnagrinėtas pateiktas skundas dėl N. V. ekstradicijos.

JAV teisingumo departamentas informavo Lietuvos prokuratūrą apie vakar priimtą teismo sprendimą bei tolesnes galimas jo skundimo procedūras. Tikslesnės informacijos tikimasi sulaukti artimiausiu metu.

Šiuo metu N. V. yra taikoma kardomoji priemonė – suėmimas.

2015 m. rudenį Lietuvos Respublikos prokuratūra kreipėsi į JAV su prašymu perduoti Lietuvai N. V. ir pateikė reikalaujamų dokumentų paketą.

2015 m. gruodį JAV Teisingumo departamentas informuoja, kad Lietuvos prašymą dėl N. V. ekstradicijos priimtas ir pripažintas vykdytinu.

2018 m. vasarį Čikagos teisme pradedamas teisminis prašymo išduoti N. V. Lietuvai nagrinėjimas. N. V. skiriama kardomoji priemonė – suėmimas.

2018 m. balandžio 23 d. JAV valstybės sekretorius pasirašo sutikimą dėl N. V. ekstradicijos.

2018 m. gegužės 1 d. N. V. advokatai paprašo sustabdyti ekstadicijos vykdymą iki Čikagos teisme bus iš esmės išnagrinėtas pateiktas skundas dėl N. V. ekstradicijos.

2018 m. liepos 12 d. Čikagos teismas atmetė Lietuvos pilietės N. V. skundą dėl jos perdavimo Lietuvos Respublikai ir paskelbė, kad ekstradicija nebus stabdoma.

Lietuvos policijos inf.

Naujienos iš interneto