Jonavos rajone ryte kilusiame gaisre žuvo žmogus

Gruodžio 8 dienos rytą, 9 val. 11 min., ugniagesiams gelbėtojams buvo pranešta, kad Jonavos rajone, Žeimių miestelyje, Jonavos gatvėje atvira liepsna dega nama, viduje yra žmogus ir dujų balionas. Į įvykio vietą nedelsiant buvo išsiųstos visos specialiosios tarnybos.

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė, atstovė spaudai, Džiuginta Vaitkevičienė informavo, kad 9 val. 50 min. ugniagesiai gelbėtojai gaisravietėje rado žmogaus kūną.

Vėliau buvo patikslinta, kad gaisravietėje, tarp nuodėgulių, rastas objektas nebuvo žmogaus kūno. Ugniagesiai toliau dirba gaisro vietoje ir ieško galimai gaisre žuvusio asmens kūno.

Deja, bet, maždaug po valandos, 10 val. 58 min., buvo patvirtinta, kad gaisravietėje rastas žmogaus kūnas.

Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad netvarkingą krosnį draudžiama kūrenti, todėl įsidėmėkite pagrindines taisykles:

  • neperkaitinkite krosnių, nedžiovinkite arti jų skalbinių, malkų bei kitų degių medžiagų. Bet kokie namų apyvokos reikmenys, baldai turi būti nuo krosnies ne arčiau kaip per 1 metrą. Nedirbkite su degiais skysčiais arba dažais kambaryje, kur kūrenasi krosnis;
  • nenaudokite krosniai pakurti  lengvai užsidegančių skysčių (benzino, žibalo, acetono ir kt.) – tai labai pavojinga;
  • neišeikite iš namų, kai kūrenasi krosnis, nepalikite jos prižiūrėti  mažamečiams vaikams; nelaikykite atvirų durelių. Baikite krosnį kūrenti ne vėliau kaip prieš dvi valandas iki išvykdami iš namų arba eidami miegoti;
  • baigę kūrenti krosnį, jos kaištį uždarykite tik gerai įsitikinę, kad kuras visiškai sudegęs. Per anksti uždarę galite apsinuodyti smalkėmis.

Na ir dar vienas efektyvus apsisaugojimo nuo galimo gaisro būdas – įsirengti dūmų jutiklius. Daug materialinės ir moralinės žalos pridaro per vėlai pastebėtas gaisras. Šie jutikliai greitai ir patikimai užfiksuoja vos kilusį gaisrą. Jutiklyje esanti sirena informuoja jus ir kaimynus apie iškilusią grėsmę, tad galima suspėti lokalizuoti beįsiplieskiančią ugnį, kol ji dar nepasiglemžė jūsų turto ar net gyvybės.