Jūsų vaikui naktį prireikė skubios medicininės pagalbos? Kaišiadorių ligoninė greičiausiai jums nepadės…

Praėjusiai metais viešojoje erdvėje kilo pasipiktinimas, kai buvo pasklidęs gandas, jog Kaišiadorių ligoninėje nebelieka Vaikų ligų stacionarinio skyriaus. Tuo metu buvo nuogąstaujama, kad vaikams taip pat nebus teikiama ir skubi medicininė pagalba Kaišiadorių ligoninės Priėmimo – skubiosios pagalbos skyriuje. Tėvai pradėjo piktintis, kad, jeigu jų vaikui prireiks skubios medicininės pagalbos, jiems teks vykti į kitą ligoninę, pvz., Elektrėnų ar Kauno mieste. Tuomet, jausdami pareigą informuoti apie Kaišiadorių ligoninės planus ir savo skaitytojus, raštu kreipėmės į ligoninės direktorių su prašymu paaiškinti ar paskleisti gandai yra tiesa, ar melas.

Po kelių dienų, gavę Kaišiadorių ligoninės direktoriaus Lino Vitkaus atsakymą, jį išplatinome ir pasidalino juo su savo skaitytojais.

„Esu dėkingas už išreikštą susirūpinimą, kuris byloja, kad mūsų krašto tėvai rūpinasi savo vaikų gerove. Ja rūpinamės ir mes. Todėl niekada, eidamas VšĮ Kaišiadorių ligoninės vadovo pareigas, nesvarsčiau galimybės uždaryti Vaikų ligų skyrių. Taip pat atsakingai pareiškiu, kad, kol užimsiu esamas pareigas, tokios galimybės neketinu svarstyti, o priešingai – darysiu viską, kad paslaugos Kaišiadorių krašte būtų teikiamos. Esu tikras, kad Kaišiadorių patrauklumą jaunų šeimų akyse didele dalimi lemia ir pediatrijos paslaugos. Todėl svarbu suprasti, kad VšĮ Kaišiadorių ligoninės Vaikų ligų skyrius yra pertvarkomas atsižvelgiant į SAM vykdomą reformą ir strateginius Kaišiadorių rajono savivaldybės interesus. Paprasčiausiai yra keičiamas darbų organizavimo pobūdis ir jis tampa Vaikų skubios pagalbos ir dienos stacionaro skyriumi.“ – mums pateiktame atsakyme rašė Kaišiadorių ligoninės direktorius Linas Vitkus.

„Atsižvelgdami į esamą padėtį, Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos Socialinės apsaugos, sveikatos ir bendruomenių reikalų komitetas ir Savivaldybės administracija pritarė Vaikų ligų skyriaus pertvarkai ir struktūriniams pakeitimams, t. y. Vaikų ligų stacionarinis skyrius yra pertvarkomas į Vaikų skubios pagalbos ir dienos stacionaro skyrių, keičiasi ir darbo valandos. Vaikų skubios pagalbos ir dienos stacionaro skyrius dirbs nuo 8.00 val. iki 20.00 val. 7 dienas per savaitę. <…>

Džiaugiuosi, kad Vaikų skubios pagalbos ir dienos stacionaro skyrius lieka veikti nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Nakties metu visi vaikai, kuriuos reiks hospitalizuoti, tačiau nebus būtina teikti būtinąją pagalbą, bus siunčiami į kitus centrus taip, kaip tai yra daroma šiandien. Tokių vaikų per mėnesį turime kiek daugiau nei 2, o per metus – 25-is. Tuo tarpu būtinoji pagalba bus suteikiama visiems pacientams, nepriklausomai nuo jų amžiaus. Taigi, vaikai visos paros metu bus gydomi Priėmimo – skubiosios pagalbos, reanimacijos ir dienos chirurgijos skyriuje, o Vaikų skubios pagalbos ir dienos stacionaro skyriuje – jo darbo metu.“ – tarsi nuramindamas vaikų tėvus rašė ligoninės direktorius.

2023-01-31, reformos išvakarėse, Kaišiadorių ligoninė išplatino dar vieną pranešimą. Jame taip pat buvo aiškinama, jog, kadangi, vykstant reformai, ji painiojama su skyriaus panaikinimu, pirmiausia, būtina suprasti, kad vaikų ligų skyrius tęs veiklą. Visomis savaitės dienomis nuo 8 val. iki 20 val. vakaro mažieji mūsų pacientai bus gydomi vaikų skubios pagalbos ir dienos stacionaro skyriuje.

Tuo tarpu nuo 20 val. iki 8 val. vaikai ir nepilnamečiai asmenys bus gydomi bendrajame Skubios pagalbos, priėmimo skyriuje. Šio skyriaus specialistai, esant poreikiui, konsultuosis su vaikų ligų skyriaus specialistais. Todėl galima drąsiai sakyti, kad vaikams gydymo paslaugos bus teikiamos visą parą.

Tačiau, kaip teko įsitikinti patiems, realybė yra visai kitokia ir po 20 val. vaikai Kaišiadorių ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyriuje net nėra priimami.

Sunegalavus mažamečiui vaikui ir vėlyvą vakarą atvykus į Kaišiadorių ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyrių, tuo metu budėjęs medicininis personalas, net nustebo: „Vaikas!? Vaikas…“ Net nepasiteiravus kas nutiko, iškart buvo pasakyta, kad nuo 2023-02-01 nakties metu skubi pagalba vaikams jau nebėra teikiama. Buvo tiesiog pasakyta – vykite į Elektrėnų ligoninę. Pas mus gydytojas būna tik iki 20 val.

Kadangi vaikui reikėjo medicininės pagalbos, visgi buvo nuspręsta vykti į Kauno klinikas, kurių personalas su šypsena priėmė, atliko visus būtinus tyrimus ir suteikė pirmąją medicininę pagalbą.

Todėl, norėdami išsiaiškinti ir tuo pačiu informuoti savo skaitytojus, 2023-04-03 nusprendėme dar kartelį raštu kreiptis į Kaišiadorių ligoninės direktorių su prašymu paaiškinti situaciją. Juk net kelis kartus direktoriaus išplatintame pranešime buvo aiškiai pasakyta, kad nuo 20 val. iki 8 val. vaikai ir nepilnamečiai asmenys bus gydomi bendrajame Skubios pagalbos, priėmimo skyriuje. Šio skyriaus specialistai, esant poreikiui, konsultuosis su vaikų ligų skyriaus specialistais. Todėl galima drąsiai sakyti, kad vaikams gydymo paslaugos bus teikiamos visą parą. Deja, bet, kadangi atsakymo iki šiol nesame gavę, belieka šį straipsnį publikuoti be jo. Gavę Kaišiadorių ligoninės komentarą straipsnį papildysime juo.

Dabar belieka išsiaiškinti kas melavo: Kaišiadorių ligoninės direktorius, teigdamas, kad vaikams gydymo paslaugos bus teikiamos visą parą, ar Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus personalas, teigdamas, kad po 20 val. vaikų nebepriima?

Papildyta 2023-04-13 VšĮ „Kaišiadorių ligoninė“ direktoriaus atsakymu

Situacija, kai reikalinga suteikti būtinąją pagalbą, o sergantys vaikai nepriimami po 20 val. yra netoleruotina. Ligoninės administracija ėmėsi priemonių, kad ateityje tai nesikartotų.

Taip pat informuojame, kad VšĮ Kaišiadorių ligoninėje visapusiška kvalifikuota vaikų ligų gydytojo pagalba teikiama nuo 8 iki 20 val. Nuo 20 val. priėmimo skyriuje budi tik medicinos gydytojas, todėl gali būti suteikta tik būtinoji pagalba, arba  pacientai gali būti  nukreipiami į kitas gydymo įstaigas, kuriose vaikų ligų gydytojas budi visą parą. Rekomenduojame į ligoninę kreiptis nuo 8 iki 20 val. o skubiais atvejais patariame kviesti GMP.

Suteikus vaikui skubią būtinąją medicininę pagalbą po 20 val., tolesniam gydymui jis gali būti nukreiptas ambulatoriniam gydymui arba pervežtas į kitas gydymo įstaigas.