Kaip jauniems tėvams išsirinkti automobilį?

Automobilis, kaip transporto priemonė yra kone neatsiejama gyvenimo dalis. Nors iš esmės tai yra tiesiog įrankis judėti iš taško A į tašką B, tačiau realybėje tai yra ir šioks toks laisvės, nepriklausomybės bei gyvenimo komforto simbolis. Tam tikros žmonių grupės dažniau renkasi tam tikrų tipų automobilius, nes jie labiau atitinka jų poreikius. Viena iš tų grupių – jaunos šeimos. Iki tol, kol sulaukiama pagausėjimo, poreikiai ir gyvenimo būdas būna visiškai kitoks. Tačiau atsiradus mažam vaikui gali prireikti keisti automobilį. Šiame straipsnyje pasižiūrėsime į tai, kaip jauni tėveliai turėtų rinktis automobilį.

Pirmoje vietoje daugiausiai rūpi saugumas

Turbūt nieko nenustebins tas faktas, kad dažniausiai jaunos šeimos savo turėtus automobilius keičia į saugesnius. Tai reiškia, kad dvidurius kupė keičia visureigiai, o kompaktiškus hečbekus – universalai ar sedanai. Paprastai beveik visų premium segmento gamintojų automobiliai yra itin saugūs bei komfortiški. Modernios transporto priemonės taip pat pilnos saugos įrangos, kuri leidžia išvengti eismo įvykių ir labiau nuo jų apsisaugoti. Saugiausiomis markėmis laikoma: BMW, Audi, Mercedes-Benz, be abejo – Volvo, Porsche. Šiek tiek sunkiau vertinti Tesla automobilio saugumą, nors bendru kontekstu tai laikoma labai saugia ir itin autonomiška transporto priemone.

Tačiau nenurašykite ir kitų transporto priemonių gamintojų. Kiekvienas modelis gali būti kiek individualus, todėl reikėtų patikrinti jo NCAP (oficiali Europos automobilių saugumo vertintoja) įvertinimą. Kuo daugiau žvaigždučių ir procentų – tuo saugesnis automobilis!

Ekonomiškumas ir praktiškumas taip pat svarbūs

Dar vienas dalykas, į kurį jaunos šeimos ima kreipti didesnį dėmesį – transporto priemonės ekonomiškumas ir praktiškumas. Panagrinėkime šiuos punktus paeiliui.

Kada kalbame apie ekonomiškumą, omenyje turime kuro ekonomiją ir eksploatacijos kainą. Na pavyzdžiui, F90 kėbulo BMW M5 gali būti puikus ir komfortiškas sedanas, kuriuo gali važiuoti net penki asmenys. Tačiau dėl to, kad turi 4,4 litro V8 motorą, jo kuro sąnaudos bei sportinė charakteristika (t.y. reiklumas priežiūrai ir aptarnavimams) niekaip negalėtų sutalpinti šio auto po kategorija ekonomiškas. Paprastai mažesnėmis kuro sąnaudomis pasižymi dyzeliniai motorai arba hibridiniai agregatai. Elektromobilis – brangus malonumas, kuris jūsų pareikalaus planuoti kiekvieną ilgesnę kelionę dėl to, kad Lietuvoje ir daugumoje kaimyninių valstybių krovimo stotelių tinklas yra per mažas.

Na, o praktiškumas yra tai, jog automobilyje tilps kiti keleiviai ir jūsų daiktai bei netruks vietos kojoms. Dažniausiai reikėtų dėmesį atkreipti (bent jau jei esate jauni tėveliai) į tai, kaip montuojasi automobilinės kėdutės. Ant galinių sėdynių turėtų būti Isofix taškai, į kuriuos montuojasi tokia kėdutė.

Automobilio pritaikymas ilgoms kelionėms bei bagažinės talpa

Šeima norės atostogauti, pakeliauti, galbūt reikės vykti ir į ilgesnę išvyką darbo tikslais su šeimos automobiliu. Čia reikėtų įvertinti vietą galinėje sėdynių eilėje, vietą galvai, vairuotojo padėtį, konsolės bei visų funkcijų išdėstymą (ar jis patogus jums) bei kitus svarbiausius parametrus šioje kategorijoje.

Bagažinė taip pat turėtų būti talpi, kad joje tilptų keli lagaminai ir/ar krepšiai, galbūt net slidės arba sulankstyti dviračiai.

Patikimumas

Nors automobilis gali būti ekonomiškas ir praktiškas, jis tuo pat metu gali būti ir nepatikimas. Dėl šios priežasties jums reikėtų papildomą dėmesį kreipti būtent į automobilio patikimumo įvertinimus. Geriausią informaciją apie tai pateiks servisų darbuotojai, nusimanantys draugai arba tokio pat automobilio turėtojai forumuose. Nors didžioji dalis naudotų automobilių eksploatacijos rezultatų priklauso nuo to, kaip automobilis buvo prižiūrėtas, tačiau apie silpnąsias vietas vis tiek naudinga sužinoti. Galima paskaityti ir kone kasmet įvairių organizacijų rengiamus įvertinimus dėl patikimiausių ir nepatikimiausių transporto priemonių.

Nr. 21/9

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto