Kaip prailginti žieminių padangų tarnavimo laiką?

Žieminių padangų mišinys yra minkštas ir jautrus. Naudodamiesi šiame straipsnyje pateiktais patarimais, galite gerokai pailginti jos tarnavimo laiką ir užtikrinti vairavimo saugumą.

Reguliariai tikrinkite žieminių padangų nusidėvėjimą ir protektoriaus gylį

Tikriausiai manote, kad padangos nusidėvėjimas ir protektoriaus gylis yra vienas ir tas pats dalykas. Tačiau taip nėra. Padanga gali būti netinkama naudoti ir turėsite įsigyti naują, nors jos protektoriaus gylis yra didelis. Taip pat gali būti nedidelių pažeidimų priekyje (plyšimai, gumos įskilimai) ir šone (gilūs įbrėžimai ar įpjovimai).

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į netolygų protektoriaus nusidėvėjimą, kuris gali būti netinkamos automobilio pakabos geometrijos požymis. Dėl šios priežasties padangų techninę priežiūrą vertėtų atlikti autoservise, kuriame galima patikrinti priekinės ir galinės ašies geometriją.

Reguliariai tikrinkite padangų slėgį

Tiek per mažas, tiek per didelis padangų slėgis sutrumpina padangų tarnavimo laiką. Todėl verta jį patikrinti ir sureguliuoti iki gamintojo rekomenduojamo lygio.

Užtikrinkite, kad kiekvienas ratas būtų subalansuotas

Šiai taisyklei nėra jokių išimčių. Blogai subalansuotas ratas neleidžia padangai tolygiai dėvėtis. Kuo greičiau važiuojate, tuo didesnis slėgių skirtumas tarp atskirų padangos perimetro dalių ir kelio. Be to, nepamirškite, kad važiuojant ne visada pastebimas netinkamas rato sureguliavimas. Tik dideli nukrypimai nuo normos pasireiškia kėbulo ar vairo vibracija.

Patikrinkite žieminių padangų vožtuvų ir jų dangtelių būklę

Kas yra vožtuvų dangteliai? Jie paprastai vadinami „ventiliais“. Jie atlieka bent dvi svarbias funkcijas. Pirmoji – apsaugoti vožtuvą nuo dulkių, vandens ir purvo. Taip užtikrinama, kad komponentas ilgai galėtų tinkamai veikti. Nesvarbu, ar padangas laikote su ratlankiais, ar be jų, niekada nelaikykite jų ant žemės vertikalioje padėtyje. Antroji dangtelių funkcija – dėl sandaraus sujungimo su vožtuvo sriegiu iš dalies kompensuoti nesandaraus padangos vožtuvo poveikį. Yra sprendimų su guminiu sandarikliu. Tačiau tai tik avarinė dangtelio funkcija. Paprastai už nuotėkį turėtų būti atsakingas vožtuvas, o dangtelis skirtas apsaugoti jį nuo užteršimo. Taip pat nepamirškite, kad vožtuvus reikia keisti kiekvieną kartą, kai padangos montuojamos ant ratlankio.

Atkreipkite dėmesį į savo vairavimo stilių

Kad padangos ilgai tarnautų, labai svarbus jūsų vairavimo stilius. Labai dinamiškas vairavimas, staigus greitėjimas ir stabdymas, ratų sukiojimasis ant slidžios dangos ir važiavimo greitis – tai elementai, kurie greičiau ištuština jūsų piniginę, kai tenka keisti padangas. Norėdami ilgiau važinėti su padangomis ir saugiau bei užtikrintai valdyti automobilį, turėtumėte važiuoti sklandžiai. Ką tai reiškia praktiškai? Geriausia švelniai valdyti akceleratoriaus pedalą, švelninti jį, kai tik prarandate trauką ir atlikti sklandžius vairo judesius.

Nr. 24/14