Kaišiadoriečiai parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ pelnė net du aukso medalius

Spalio 15 d. Kauno „Žalgirio“ arena Lietuvos gamintojus jau 13-ąjį kartą pakvietė į parodą „Rinkis prekę lietuvišką“. Parodos tikslas pristatyti Lietuvoje sukuriamus gaminius, skatinti lietuviškų produktų vartojimą, stiprinti šalies gamintojų ir jiems aktualių paslaugų, įrangos tiekėjų bendradarbiavimą. Unikali savo pobūdžiu paroda vėl turėjo kuo nustebinti lankytojus: maisto produktų ir gėrimų degustacijomis, kosmetikos ir buitinės chemijos, aprangos ir aksesuarų įvairove, subtiliais pasiūlymais būstui ir vidaus interjerui.

Šiemet parodoje savo gaminius pristatė net 4 mūsų krašto gamintojai: sūrinė „Ostvalds fabrica“, sraigių ūkis „Aspersa“, kepykla „Gudobelė“ ir liofilizuotų produktų linija „Fresko Fiorito“. Smagu, kad parodoje kaip ir kiekvienais metais dalyvavo Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro šauni komanda su programa „We love Lithuania“ ir „Surink Lietuvą“, pristatantys Teofiliaus Matulionio kelią, Žaslių kultūros centrą ir tradicinių amatų centrą, Kaišiadorys – Lietuvos Kultūros Sostinė 2024.

Labai džiugu, kad šiemet Eglės ir Roberts šeimyninės sūrinės „Ostvalds fabrica“ sūris „Ožragė“ pelnė aukščiausią įvertinimą – aukso medalį. Kaip pranašiškai šią vasarą nuskambėjo populiarios kelionių po Lietuvą laidos „Maisto kelias“ vedlių Audriaus Bružo ir Leonardo Pobedonoscevo žodžiai, po apsilankymo Liutonių kaime įsikūrusioje sūrinėje – „šie subtilaus, įstabaus ir nepakartojamo skonio sūriai, turintys Latvijos, Sakartvelo ir Kipro atspalvių, patenkintų ir reikliausių gurmanų skonius. Jie verti aukščiausių parodų apdovanojimų“. Tad šiandien laimingų „auksinių“ sūrininkų planuose Lenkija ir kitos aplinkinės šalys.

Dar vieną auksinį apdovanojimą į Kaišiadoris parveš Rasa Stonienė su aukščiausios kokybės liofilizuotų produktų (išdžiovinta šaltyje) linija „Fresko Fiorito“. Plati liofilizuotų vaisių, daržovių, prieskoninių žolelių, druskų įvairovė papuoš ne tik šventinio stalo patiekalus, bet gali būti nuostabi dovana šeimos nariams, draugams, kaimynams ar bendradarbiams.

„Maloniai nustebino savo atnaujintu asortimentu ir skaniais gaminiais sraigių ūkio „Aspersa“ ir kepyklos „Gudobelė“ ekspozicijos. Palinkėjome kraštiečiams verslininkams daug smalsių lankytojų ir sėkmingų verslo užsakymų“ – kalbėjo Kaišiadorių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Darius Vilimas.

Smagu, kad greta gamintojų ekspozicijos erdvių, kur lankytojai kviečiami tiesiogiai pabendrauti su verslininkais, parodoje atsirado ir ypatinga Lietuvos regionų naujienas pristatanti turizmo alėja su mūsų šauniais TVIC atstovais.

Parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ gyventojams buvo sudaryta galimybė pamatyti ne tik tai, ką naujo verslas sukūrė, kur galima iš arti susipažinti su lietuvių kūrėjais, bet atrasti unikalius ir naujus prekės ženklus, keistis kontaktais, įsigyti produkcijos gamintojų kainomis. Deja, Lietuva neturi didelių gamtinių išteklių, kuriais gali pasigirti turtingos šalys. Todėl inovacijoms reikia pasitelkti pagrindinius mūsų krašto išteklius – žmonių kūrybingumą ir išradingumą. Na, o valdžios atstovams ir politikams, jeigu jie negali tiesiogiai padėti savo verslui, tai belieka palinkėti nebiurokratizuoti derinimo procedūrų ir netrukdyti.

Matant parodoje tiek daug Kaišiadorių krašto verslo atstovų, kurie pristato savo inovacijas, dar kartą sveikiname ir didžiuojamės Jumis. Gauti aukšti apdovanojimai tik patvirtina, kad pasiekti vartotojų širdis ir užkariauti įnoringas rinkas galima ne vien sunkiu darbu ir didžiuliu užsispyrimu, bet svarbiausia – meile tam, ką darai. Jūsų gaminiai garsina mūsų kraštą ir išdidžiai užima savo nišą maisto gaminių milžiniškoje rinkoje. Na, o visiems vartotojams linkime pamilti lietuviškus produktus ir sugrįžti pas Lietuvos gamintojus.