Kaišiadoriečiui – apdovanojimas iš LR Prezidento rankų už išgelbėtas gyvybes

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje valstybės ordinais ir medaliais apdovanojo Lietuvos ir užsienio valstybių piliečius. Prezidento dekretu šią dieną iš viso apdovanoti 75 asmenys.

„Iš Karaliaus Mindaugo mes visi sulaukėme karališkų dovanų. Mums jis paliko ne tik turtingą valstybingumo tradiciją, bet ir apsisprendimą sukti į krikščioniškuosius Vakarus. Visa likusi Lietuvos istorija tebuvo pastangos įgyvendinti šį pirminį sumanymą – užimti deramą vietą pasaulio šalių žemėlapyje“, – ceremonijoje sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, patyrę šlovingų pergalių, bet taip pat ir apmaudžių nesėkmių, atlaikę brutalios priespaudos laikotarpius, visada išlikome orūs ir atkaklūs, pasirengę išdidžiai visam pasauliui giedoti savo išsvajotą – laisvės ir nepriklausomybės – Dainų dainą.

„Šiandien, ir per amžius, Karalius Mindaugas kviečia mus drąsiai kurti savo valstybės istoriją. Nuo neatmenamų laikų Lietuvos stiprybė buvo jos veržlūs, vieningi ir laisvę mylintys žmonės. Su didžiausiu užsidegimu gindami ir saugodami Lietuvos valstybingumą, tautos istorijos puslapiuose jie įspaudė iš kartos į kartą perduodamą pažangos ir kūrybos troškimą“, – susirinkusiems sakė šalies vadovas.

Žūvančiųjų gelbėjimo kryžius už drąsą, sumanumą ir ryžtą šiandien įteiktas ir Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato Reagavimo skyriaus tyrėjui, kaišiadoriečiui, Vytautui Karpavičiui.

Šių metų vasario 24 d. pareigūnas, nepaisydamas pavojaus savo gyvybei, išgelbėjo du Elektrėnų mariose skendusius žmones.

Vasario 24 d. 14 val. 33 min. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Elektrėnų policijos komisariato pareigūnai gavo pranešimą, kad Elektrėnų mariose, ties Geibonių kaimu, ant ledo įlūžo trys žmonės.

Pirmieji į įvykio vietą atvykę Reagavimo skyriaus policijos pareigūnai pamatė ant ledo gulintį žmogų, nutolusį nuo kranto apie 200 metrų atstumu, kuris laikė kitą įlūžusį vyrą. Kadangi į įvykio vietą jie atvyko pirmieji ir Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gelbėtojų dar nebuvo, Reagavimo skyriaus pareigūnas paėmė iš tarnybinio automobilio gelbėjimo virvę ir nedvejodamas atsigulęs ant ledo nušliaužė įlūžusių žvejų link. Į pagalbą atskubėjus Elektrėnų ugniagesiams gelbėtojams, bendromis jėgomis abu nelaimėliai buvo ištraukti ir perduoti medikams.

Toliau vykdant gebėjimo darbus Elektrėnų PGT gelbėtojai ištraukė iš po ledo, vandenyje paskendusį vyriškos lyties kūną, kurį pargabeno į krantą. Deja, bet GMP medikų brigada konstatavo vyro (gimusio 1947 m.) mirtį.

Prezidentas padėkojo visiems ceremonijoje apdovanotiems Lietuvos ir užsienio piliečiams už tai, kad veržli ir kūrybinga Lietuva vis ryškiau matoma dabarties pasaulyje. Kad jie aistringai ir neretai peržengdami valstybių sienas garsina Lietuvos vardą. Kad tarnaudami profesiniam pašaukimui ir žmogiškiesiems idealams, stiprina ne tik atskiros bendruomenės, šalies, bet ir viso pasaulio tvarką.

Iš viso iškilmingoje ceremonijoje Prezidento rūmų Baltojoje salėje apdovanojimai įteikti 63 mokslo ir švietimo, kultūros atstovams, Lietuvai nusipelniusiems visuomeninių ir pilietiškumo iniciatyvų puoselėtojams, ambasadoriams, valstybės pareigūnams.

Valstybės apdovanojimai – tai Respublikos Prezidento dekretu skiriami ordinai, medaliai ir kiti pasižymėjimo ženklai, įteikiami Vasario 16-ąją ir Liepos 6-ąją.