Kaišiadorių jaunieji šauliai Vaidoto batalione kartu vedė sukarintus mokymus

Rugpjūčio 23-25 dienomis kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas surengė 3 dienų sukarintus mokymus moksleiviams. Kursuose dalyvavo jau ne pirmus metus nuolat su Vaidoto batalionu bendradarbiaujantis Vaikų ir jaunimo visapusiško lavinimo centras, įsikūręs Jonavos mieste. Lavinimo centro vaikai įveikė visą jiems surengtą sukarintos dienos stovyklos programą. Stovykloje dalyvavo 6-12 m. vaikai. Kartu su kunigaikščio Vaidoto batalionu bendradarbiavo ir mokymus vaikams vedė Lietuvos Šaulių sąjungos Kaišiadorių 14-os kuopos jaunieji šauliai. Jauniausiajam šaulių atstovui Mindaugui- tik 12 metų, kuris ne tik pilnai su vyresniais šauliais vedė mokymus, tačiau pravedė pilietiškumo bei patriotiškumo paskaitas moksleiviams.

Pirmoji diena prasidėjo supažindinimu su Lietuvos Šaulių sąjunga, „Airsoft“ ginklų ir pagrindinių šaudymo pozicijų supažindinimu, sauso davinio parodymu bei jo degustacija. Popietės užsiėmimai prasidėjo nuo maskavimosi technikos parodymo bei jos įgyvendinimo lauko vietovėje.

Antroji Lietuvos kariuomenėje diena – pilietiškumo ir lyderystės ugdymo diena. Moksleiviai buvo supažindinti su lyderio ugdymo pagrindinėmis savybėmis bei jo įgyvendinimu. Toliau sekė motyvaciniai bei pasitikėjimo komandos nariais, žaidimai. Visus dviejų sukarintų dienų mokymus vedė jaunųjų šaulių atstovai Lavinimo centre.

Trečioji diena – kulminacinė. Atvykimas į karinį dalinį. Visas 2 stovyklos dienas, moksleiviai praleidę lavinimo centro patalpose, atvyko į kunigaikščio Vaidoto batalioną. Kartu su vaikais atvyko ir visas 2 dienas dirbę Kaišiadorių kuopos jaunieji šauliai. Vaikai išklausė pristatymą apie Vaidoto batalioną bei vykdomas bataliono patriotines užduotis Lietuvos kariuomenėje. Vėliau persikėlė į lazerinį tirą, kuriame įtvirtino gautas teorines žinias apie pagrindines šaudymo pozicijas. Na o vėliau dalyvavo imitacinių granatų mėtymo rungtyje bei lyderystės ir komandos tvirtumo reikalaujančiuose užsiėmimuose. Visas šias 3 dienas, praleistas Lietuvos kariuomenėje, vainikavo sertifikatų apdovanojimas.

Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Eugenijus Lastauskas padėkojo susirinkusiems moksleiviams į 3 dienų sukarintą dienos stovyklą ir pabrėžė kiekvieno čia dalyvaujančio svarbą Lietuvos kariuomenei.

Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotasis pėstininkų batalionas yra atviras visuomenei ir pagal galimybes aktyviai dalyvauja įvairiuose visuomeniniuose bei pilietiniuose renginiuose, valstybinių švenčių minėjimuose. Taip pat aktyvus pilietiškumo ir patriotiškumo klausimais civilinėms mokymo įstaigoms.

Informacija: Civilių ir kariškių bendradarbiavimo specialistė gr. L. Kavaliauskienė;
Nuotraukų autorius: eil. A. Seliuk.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto