Kaišiadorių priešgaisrinei gelbėjimo tarybai perduotas naujas sunkios klasės gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilis

Liepos 14 dieną, Kaišiadorių priešgaisrinei gelbėjimo tarybai oficialiai buvo perduotas naujas sunkios klasės gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilis Scania P450.

Tai yra vienas iš 25 vidutinės ir sunkiosios klasės gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilių, skirtų valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos reikmėms.

Per metus laiko pagamintos ir sukomplektuotos naujosios automobilinės cisternos sustiprins ir atnaujins valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos transporto priemonių parką, operatyviau ir efektyviau bus atliekami gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbai. Į apskritis išvažiuos dešimt sunkiojo tipo, penkios sunkiojo tipo su galingu siurbliu ir dešimt vidutinio tipo automobilinių cisternų. Naujųjų transporto priemonių efektyvumas bus daug didesnis nei eksploatuojant senas, susidėvėjusias gaisrines autocisternas.

Dažniausiai valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje eksploatuojama transporto priemonė – automobilinės cisternos. Tai pagrindiniai automobiliai, kuriais galima vežti gaisrų gesinimo ir gelbėjimo įrangą, gesinimo medžiagas, ugniagesius gelbėtojus. Šiuo metu valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje visoje Lietuvoje eksploatuojamos 252 automobilinės cisternos, kurių amžiaus vidurkis siekia net 16,3 metų.

„Vienas naujas automobilis pakeis tris sukriošusius ZIL-us,“ – liepos 1 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusiame renginyje kalbėjo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius vidaus tarnybos generolas R. Baniulis.

Kaišiadorių r. savivaldybės nuotr.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto