Kaišiadorių rajono gyventojams suteikiama galimybė nemokamai atsikratyti asbesto turinčių gaminių atliekomis

Šiais metais Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas kviečia teikti paraiškas ir skiria dotacijas asbesto turinčių gaminių atliekų surinkimui apvažiavimo būdu, transportavimui ir saugiam šalinimui.

Kokios atliekos priskiriamos asbesto turintiems gaminiams

Asbesto turintiems gaminiams priskiriamas senas šiferis, asbocementiniai vamzdžiai, asbestinės plokštės, izoliacinės medžiagos, turinčios asbesto ar kitokios asbesto atliekos.

Paraiškas gali teikti ir finansavimą gauti tiktai savivaldybių administracijos. Asbesto atliekas sutvarkymui gali atiduoti tiktai gyventojai ir viešosios paskirties pastatų savininkai.

Norint parengti ir teikti paraišką bei prašyti šioms atliekoms sutvarkyti finansavimo,  reikalinga įsivertinti esamą šių atliekų kiekį. Visų, kurie turi šių atliekų ir nori saugiai bei nemokamai jų atsikratyti prašome iki š. m. gegužės 15 d. kreiptis į savo seniūnijas (arba  atsiųskite elektroniniu paštu vidmantas.malinauskas@kaisiadorys.lt) ir pateikti tokią informaciją: planuojamos atiduoti atliekos (šiferis, asbocementiniai vamzdžiai ar kiti asbesto turintys gaminiai), planuojamas atiduoti preliminarus kiekis (tonos, kubiniai metrai), atliekų buvimo adresas, kontaktinio asmens vardas ir pavardė, telefono numeris, el. pašto adresas.

Atliekos bus surenkamos apvažiavimo būdu – paimamos iš jų buvimo vietų. Transportavimo ir šalinimo išlaidų mokėti nereikės.

Pasinaudokime galimybe nemokamai atsikratyti asbesto turinčių gaminių atliekų.

Kaišiadorių rajono savivaldybės informacija