Kaišiadorių rajono populiariausių maudymosi vietų vandens kokybės tyrimai nustebino

Šiemet neįprastai anksti Lietuvą užklupę karšti orai paankstino ir maudynių sezoną. Karščio išvarginti gyventojai skuba prie vandens telkinių, kur galėtų atsigaivinti vandens teikiamais malonumais. Tam, kad maudynės populiariausiuose Kaišiadorių rajono vandens telkiniuose netaptų rimtos ligos priežastimi, Kaišiadorių rajono visuomenės sveikatos biuras kartu su Nacionaline visuomenės sveikatos laboratorija maudymosi sezono metu stebi vandens telkinių, naudojamų visuomenės poreikiams vandens kokybę. Kaišiadorių rajone maudyklų vandens kokybė stebima vadovaujantis HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“. Tyrimai atliekami siekiant nustatyti mikrobiologinę taršą (žarnyno eneterokokų; žarnyno lazdelių ir salmonelių skaičių). Vykdant stebėseną siekiama kurti saugesnę aplinką, laiku informuojant gyventojus apie padidėjusią taršą. Tyrimai atliekami reguliariai pagal iš anksto sudarytą tyrimų planą, patvirtintą Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

Šiemet Kaišiadorių rajone tiriama septynių vandens telkinių vandens kokybė: Girelės tvenkinyje, Ščebnicos tvenkinyje, Kiemelių ežere, Kalvių ežere, Vilūnų ežere, Statkūniškio ežere ir Žaslių ežere.

Gegužės 22 dienos paimtų ir ištirtų vandens mėginių kokybės rezultatai nustebino gerąja to žodžio prasmė. Atlikti tyrimai parodo, kad populiariausių Kaišiadorių rajono maudymosi vietų vandens kokybės rezultatai yra puikūs ir atitinka mikrobiologinių tyrimų rezultatų vertinimo normas. Pagal atliktus tyrimus, pats švariausias vanduo šiuo metu yra Ščebnicos ežere, kur žarninių enterokokų nebuvo rasta, o žarninių lazdelių kiekis yra taip pat labai mažas.

Tad linkime jums gerų maudynių ir nepamiršti, kad vandenyje reikia elgtis saugiai bei nepalikti be priežiūros vaikų. Juk iki nelaimės – vienas mažas žingsnis.

Vandens kokybė Kaišiadorių ežeruose