Kaišiadorių rajono savivaldybės administracija lankėsi Vilniaus pasienio rinktinėje

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje vyko pažintinis bendardarbiavimo vizitas Kaišiadorių rajono savivaldybės administracijos darbuotojams. Susirinko beveik 30 kviestų savivaldybės administracijos darbuotojų susipažinti su Vilniaus pasienio rinktine ir jos padaliniais.

Vienas vizito tikslų – aptarti Vilniaus pasienio rinktinės ir Kaišiadorių rajono bendradarbiavimo galimybes bei lūkesčius, problemas, tikslus ir ateities planus. Susitikimo metu diskutuota apie bendradarbiavimą ir ateities perspektyvas, taip pat aptarti kiti aktualūs klausimai. Sėkmingai vystydami bendradarbiavimą turėjo galimybę savo akimis išvysti Vilniaus pasienio rinktinės darbo aplinką ir išsamiau susipažinti su vykdoma veikla.

Pirminis pažintinės kelionės taškas buvo – VSAT Vilniaus pasienio rinktinė, įsikūrusi Vilniaus rajono Mickūnų miestelyje. Atvykusius svečius pasitiko Vilniaus pasienio rinktinės bendruomenės pareigūnai Jolita Kuncaitienė ir Rolandas Meidus, kurie dėkojo Kaišiadorių r. savivaldybės administracijai už glaudų ir sėkmingą bendradarbiavimą. Po tradicinės bendros nuotraukos (šįkart prie Ramzio paminklo tarnybiniams šunims atminti), rinktinės šeimininkai svečius vaišino kava. VSAT Vilniaus pasienio rinktinės ir savivaldybių atstovai diskutavo apie naujas bendradarbiavimo sritis bei formas, aptarė bendrus renginius ir prevencines veiklas. Čia atvykusiems savivaldybės administracijos darbuotojams buvo papasakota apie VSAT veiklą, pagrindines funkcijas ir kinologų darbo specifiką. Svetingai pasitikęs svečius, Kinologinės veiklos skyriaus vyriausiasis specialistas, atliekantis viršininko funkcijas, Kęstutis Kriaučiūnas išsamiai pristatė kinologijos padalinio atsiradimo būtinybę ir papasakojo apie tarnybinių šunų specifinę dresūrą bei jų panaudojimo efektyvumą. Pasakojimą papildė vaizdinė medžiaga – svečiai galėjo susipažinti su aptiktų kontrabandinių medžiagų mėginiais, visus sudomino narkotinių medžiagų ,,maišelis”. Po teorinės medžiagos pristatymo, pasivaikščiojimo metu, visiems atvykusiems buvo aprodyta Vilniaus pasienio rinktinės teritorija, šaudykla ir sraigtasparnio nusileidimo aikštelė.  Visų dėmesį taip pat patraukė bendruomenės pareigūnės pasakojimai apie pasieniečių darbo kasdienybę bei nepilnamečių įtraukimo į nusikalstamas veiklas prevenciją

Taip pat aplankytas vienas iš VSAT Vilniaus pasienio rinktinės padalinių – Lavoriškių pasienio užkarda ir pasienio kontrolės punktas. Lavoriškių pasienio užkardos vadas Aurelijus Kirilovas ne tik pristatė sienos stebėjimo sistemų darbą, bet ir demonstravo jų dėka užfiksuotus valstybės sienos pažeidimo vaizdus. Parodyta kaip yra saugoma valstybės siena, kaip tam naudojamos techninės vaizdo sistemos (išsamiai pristatyta pasienio užkardos bei PKP veikla, sienos stebėjimo įranga). Visi turėjo progą pamatyti Lavoriškių kontrolės punkto pareigūnų darbą, įvertinti automobilių ir asmenų srautus, pamatyti saugomą ruožą, apsilankyti valstybės sienos apsaugos zonoje.