Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitės darbų apžvalga. Balandžio 1-5 d.

Vyko susitikimas su Lietuvos Respublikos susisiekimo viceministru Mindaugu Tarnausku. Susitikimo metu buvo kalbama bendra Kaišiadorių rajono padėti su keliais bei dviračių takais. Pakalbėjome apie problemiškiausius kelius, taip pat, užsiminė, kad vykdomas pirkimas dviračių tako Kaišiadorys – Žiežmariai likusios atkarpos projektavimo darbai.

Balandžio 2 dieną per Zoom platformą dalyvavau susitikime su kaišiadoriečiais gyvenančiais užsienyje (Danija, Norvegija, Švedija). Aptarti informacijos pateikimo kanalai ir temos, išgirdau daug pasiūlymų Kaišiadorims, diskutuota apie užsienyje gyvenančio jaunimo tarptautinę savanorystę Lietuvoje ir galimybę balsuoti referendume dėl dvigubos pilietybės. Dominykas Šalvaitis pasiūlė savo žiniomis ir patirtimi pasidalinti su Kaišiadorių jaunimu ir jau sutarta, kad balandžio 11 dieną jis ves dvi nuotolines pamokas A. Brazausko gimnazijos mokiniams apie karjeros galimybes užsienyje.

Ketvirtadienį turėjome darbo dieną Kaišiadoryse su LR Prezidentu Gitanu Nausėda ir pirmąja ponia Diana Nausėdiene. Simboliškai susitikimą pradėjome prie Partizanų koplyčios Kaišiadorių kapinėse, skirtos Didžiosios Kovos apygardos partizanams. Vėliau LR Prezidentas ir pirmoji ponia turėjo atskiras darbotvarkes. LR Prezidentas lankėsi savivaldybėje, kur vysko susitikimas su mero komanda ir keliais savivaldybės administracijos skyrių vedėjais, buvo aptariamos šios temos: regionų kelių asfaltavimas, sveikatos priežiūros įstaigų reforma, ugdymo prieinamumas ir švietimo kokybė, specialiojo ugdymo padėtis rajone, bendradarbiavimas su Nacionaline žemės tarnyba prie Aplinkos ministerijos sprendžiant valstybinės žemės reformos klausimus, iššūkius, su kuriais susiduria savivaldybė įgyvendindama Regionų plėtros programą. Po pietų Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje vyko pilietiškumo pamoka su Kaišiadorių rajono jaunaisiais šauliais ir skautais. Šalies vadovas apžvelgė geopolitinę padėtį, vis svarbesnį Lietuvos vaidmenį pasaulyje. Pirmoji ponia turėjo susitikimą su trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentais jaunimo centre ”Mazgas”, vėliau tęsdama darbo dieną aplankė Kaišiadorių socialinių paslaugų centrą, kuriame susipažino su veikiančiu neįgaliųjų dienos centru ir jį lankančiai neįgaliaisiais ir susitiko su vaikais vaikų dienos centre, taip pat, Kaišiadorių socialinių paslaugų centre pirmosios ponios laukė Kaišiadorių krašto neįgaliųjų sąjungos (KKNS) ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Kaišiadorių skyriaus nariai, kurie pirmąjai poniai padovanojo nuostabių muzikinių kūrinių ir pristatė savo veiklas. Darbo dienos Kaišiadorių rajone pabaigoje Prezidentas ir pirmoji ponia tradiciškai susitiko su vietos bendruomene Kaišiadorių kultūros centre.

Pirmadienį prasidėjo balandžio 1–14 dienomis Kaišiadorių, Jonavos ir Elektrėnų savivaldybėse vyksiančios NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės lauko taktikos pratybos „Eager Leopard“. Savivaldybėje lankėsi pratybose dalyvaujančių NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariai, vadovaujami NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės vado pavaduotojo pulkininko leitenanto Alain Brocken. Susitikimo tikslas – pasikeitus NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės rotacijai, susipažinti su Kaišiadorių rajono savivaldybės vadovais, išlaikyti bendradarbiavimą ir aptarti šiuo metu vyksiančias ir ateityje planuojamas pratybas. Pirmoje pratybų dalyje sąjungininkų kariai vykdys planavimą, siekdami pasiruošti atlikti taktinį žygį naudojant karinę techniką. Antrosios pratybų dalies metu, nuo balandžio 5 d., sąjungininkų kariai vykdys taktinį žygį iš nuolatinės išsidėstymo vietos Rukloje. Taktinio žygio metu eFP pėstininkų kovos mašinos „Boxer“ ir kita karinė technika intensyviai judės trijų savivaldybių keliais. Informuojame, kad nuo balandžio 1 iki 14 d. sąjungininkų karinės technikos judėjimas bus pastebimas Elektrėnų, Jonavos ir Kaišiadorių apylinkėse. Pratybų metu gyventojai gali patirti trumpalaikių nepatogumų automobilių eisme, o ramybės valandomis (nuo 22:00 iki 08:00) didelį garsą skleidžiančios priemonės nebus naudojamos.

Informuojame Jus, kad 2024 m. balandžio 9-10 d. planuojamos Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Žvalgybos kuopos karių lauko taktikos pratybos Kaišiadorių rajone. Kariai vykdys žygį pėsčiomis, atliks vietovės analizę, eksfiltraciją bei orientuosis joje. Užtikriname, kad pratybų rajone važinės tik ratinės transporto priemonės bus laikomasi gamtos apsaugos taisyklių, transporto priemonės judės tik keliais, pirotechnika ir imitacija pratybose bus naudojama. Civilių kasdienė veikla nebus trikdoma.

Kviečiame dalyvauti atvirame idėjų skulptūrinio elemento sukūrimo, pastatymo ir aplinkos sutvarkymo, senųjų totorių kapinių ir dvarininko totoriaus Chašaidaro atminimo įamžinimo konkurse. Daugiau informacijos paspaudus nuorodą https://kaisiadorys.lt/…/kvieciame-dalyvauti-atvirame…

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna