Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitinė darbų apžvalga. Lapkričio 13-17 d.

Susitikimas su Lietuvos liaudies buities muziejaus direktore. Ji informavo, kad kultūros ministro įsakymu keičiamas Lietuvos liaudies buities muziejaus pavadinimas į pavadinimą Lietuvos etnografijos muziejus. Naujasis muziejaus pavadinimas įsigalios, Juridinių asmenų registre užregistravus naujuosius muziejaus nuostatus. Muziejus Rumšiškėse buvo įkurtas 1966 m., lankytojams atvertas 1974 m. Tai vienas didžiausių pagal plotą etnografijos muziejų po atviru dangumi Europoje. Muziejus yra pavaldus ministerijai, tačiau bendradarbiauja ir su Kaišiadorių rajono savivaldybe.

Susitikimo Kaišiadorių kultūros centre metu aptarėme eglutės įžiebimo šventę. Po daug metų šiemet puošime gyvą eglę. Labai graži žaliaskarė auga priešais Teofiliaus Matulionio aikštę, šalia policijos pastato, tad papildomų investicijų pačiai eglei nebus. Neatskleisime visų puošybos detalių, kad galėtume Jus nustebinti. Taip pat pirmą kartą Kaišiadorių A. Brazausko parke bus įkurtas kalėdinis eglučių miestelis, kuriame rasite savivaldybės įstaigų bei partnerių papuoštas eglutes. Tokius miestelius prieš Kalėdas įkuria ne vienas Lietuvos miestas, o šiais metas savo gyventojus ir miesto svečius pradžiugins ir Kaišiadorys. Tebūna tai graži nauja mūsų rajono tradicija, kasmet įtraukianti vis daugiau dalyvių. Metų pabaiga visada laukiama dėl gražiausių žiemos švenčių, tačiau tuoj po jų pakviesime į „Kaišiadorių – Lietuvos kultūros sostinės“ atidarymo šventę.

Kaišiadorių rajono savivaldybės kolegijos posėdyje Administracijos darbuotojai Kolegijos ir Tarybos nariams pristatė aktualią informaciją, susijusią su 2014–2020 metų ES investicijų projektų užbaigimu ir 2021–2027 metų ES investicijų projektų planavimu ir įgyvendinimu. Planuojama, kad Kaišiadorių rajono savivaldybės projektams įgyvendinti 2022–2030 m. Kauno regiono plėtros plane bus numatyta per 23 mln. Eur ES lėšų.

Susitikime su UADBB „Rizikos cesija“ buvo aptartas klausimas dėl darbuotojų civilinės atsakomybės ir sveikatos draudimų.

Kartu su Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centro direktore ir mano patarėja lankiausi „Forestic Lietuva“. Kvietimą gavau iš buvusios kaišiadorietės Ritos Kulešovaitės, kuri kartu su savo vyru Mantu Palomenės seniūnijoje įkūrė namelius dviem. Pirmas įspūdis – nuošali vieta, kurios daugeliui žmonių tikrai reikia, norint gerai pailsėti. Vieta yra pušyne, atokiai nuo kelio, visiškoje ramybėje. Malonūs savininkai pasirūpins Jūsų ramiu ir kokybišku poilsiu. Daugiau informacijos apie „Forestic Lietuva“ rasite paspaudę nuorodą https://www.facebook.com/profile.php?id=100091261515830.

Pasitarimas dėl Galiūnų šventės. Rugsėjo mėnesio viduryje į mūsų savivaldybę buvo atvykęs Lietuvos galiūnų federacijos atstovas Gediminas. Kitais metais Galiūnų šventės renginio organizavimą norėjo perimti federacija, bet su pagrindiniais organizatoriais nusprendėme, kad šventę organizuos vietiniai žmonės, kaip ir šiais bei praeitais metais.

Dalyvavau tarptautinėje konferencijoje „Geras demokratinis valdymas ir svarstomoji demokratija“ ir Europos Tarybos gero demokratinio valdymo ženklo (ELoGE) apdovanojimų ceremonijoje Vilniaus miesto rotušėje. Norime pasidžiaugti, kad mūsų savivaldybei buvo įteiktas Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą demokratinį valdymą. Apdovanojimus savivaldybėms įteikė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė ir Europos Tarybos Žmogaus orumo, lygybės ir valdymo direktorato, Demokratijos ir žmogaus orumo generalinio direktorato direktorė Claudia Luciani.

Kartu su Administracijos direktoriumi dalyvavau Valstybinės kalbos statuso atkūrimo 35-mečio minėjime „Kartu kalboje ir valstybėje“.

Šią savaitę Paparčių seniūnė Lina šventė savo jubiliejų, su kuriuo Savivaldybės vardu pasveikino Administracijos direktorius.

Naujienos ir kiti darbai

Nuo lapkričio 10 d., laimėjusios konkursą, direktoriaus pareigas pradėjo eiti: Kruonio kultūros centro – Živilė Grigonytė, Rumšiškių kultūros centro – Modesta Kalinauskienė. Živilė Grigonytė Kruonio kultūros centre dirba nuo 2008 m. Jame dirbo kultūrinės veiklos vadybininke ir sukaupė ilgametę patirtį kultūros srityje: išsiugdė komandinio darbo, veiklų koordinavimo, administravimo, organizavimo, komandos telkimo kompetencijas. Ne tik Kruonio kultūros centre, tačiau ir UAB „Vėjų fėja“ Živilė Grigonytė dirbo kultūros projektų vadove. Modesta Kalinauskienė Rumšiškių kultūros centre dirba nuo 2010 m. Jame ėjo Rumšiškių kultūros centro mišraus vokalinio ansamblio „Žigla“, vaikų folkloro ansamblio „Strazdelis“ ir moterų vokalinio ansamblio „Vija“ vadovo pareigas. Darbo patirtį kultūros srityje taip pat įgijo, kuomet Kaišiadorių kultūros centre ėjo direktoriaus pavaduotojo kultūrinei veiklai pareigas. 2021 m. už vietos bendruomenių narių įtraukimą į kultūrinę veiklą, puoselėjant Kaišiadorių krašto kultūros paveldą ir gyvąją tradiciją, Modestai Kalinauskienei buvo įteikta Kaišiadorių rajono savivaldybės kultūros premija.

Kaišiadorių apylinkės seniūnija informuoja, kad baigtas įgyvendinti Tvenkinių g. Gudienos k. šaligatvio įrengimo projektas (70 m). Ši šaligatvio atkarpa sujungė anksčiau suremontuotą šios gatvės šaligatvio atkarpą su pėsčiųjų taku per Gudienos poilsiavietę. Dabar pėstieji, taip pat ir neįgalieji, mamos su vežimėliais, gali saugiai pasiekti poilsiavietę, autobusų sustojimo paviljoną Žaslių g. Dėl riboto matomumo važiuojant šia gatve, seniūnija kreipėsi į Eismo saugumo komisiją, kad būtų priimtas sprendimas, kokius papildomus ženklus, užtikrinančius saugų eismą, būtų galima įrengti šioje gatvėje.

Žiežmarių seniūnija informuoja, kad, prognozuojant minusinę oro temperatūrą, nuo 2023-11-15 Žiežmarių civilinėse kapinėse užsuktas vanduo.

Stasiūnų (Pavasario g., Tiesos g., Miško g.) ir Kiemelių (Ežero g., Serbentų g.) kaimuose buvo pakeisti 44 seni šviestuvai naujais LED šviestuvais. Naujieji šviestuvai sunaudos žymiai mažiau elektros energijos. Sutaupytos lėšos (už elektros energiją) bus skiriamos Žiežmarių apylinkės seniūnijos infrastruktūrai gerinti.

Praeitą savaitę po pontoninių tiltelių patikrinimo Girelės I tvenkinio poilsiavietėje ketvirtadienį apsilankėme vėl. Tai, ką buvome nurodę pastabose, sutvarkyta. Spalva tinkamai susiliejo su gamtovaizdžiu. Kartu su miškininkais sutvarkysime aplinką ir bus malonu lankyti bei saugiai lipti ant tiltelių.

Gražaus visiems savaitgalio!

Jūsų meras
Šarūnas Čėsna