Kaišiadorių rajono savivaldybės ir mero savaitinė darbų apžvalga. Lapkričio 6-10 d.

Pagaliau turime gerų žinių apie pėsčiųjų tiltą. AB „Lietuvos geležinkeliai“ pasirašė rangos darbų sutartį. Pirmieji rangos darbai preliminariai prasidės nuo pavasario. Tai išties puiki naujiena. Mero komandos ir visos savivaldybės administracijos pastangomis pavyko susitarti su susisiekimo ministerija ir įrodyti Kaišiadorių pėsčiųjų tilto svarbą gyventojams. Tiltas bus atnaujintas daugiau nei už dvigubai didesnę sumą. Dėkojame AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir nekantriai laukiame darbų pradžios.

Savaitės apžvalga

Dėl ženkliai išaugusio žemės mokesčio vyko žemdirbių pasitarimas „Žemės mokestis didėja kartais – kas laukia ūkių?“, kuriame dalyvavo Žemės ūkio ministerijos, VĮ Registrų centro, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai ir žemdirbiai.

Susitikime su savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centrų vadovais aptartas reformos poveikis pacientams, medikams ir įstaigų vadovams, galimybės ir rizikos. Straipsnis apie reformą – https://www.kaisiadorieciams.lt/sveikatos-centras…/…

Susitikimas su Kaišiadorių r. savivaldybės viešosios bibliotekos vadove, kuri pristatė savo viziją dėl įstaigos struktūros ir supažindino su ateities planais.

Pasitarimas su Turto banko atstovais dėl Mūro Strėvininkų hidrostatinių avarijos.

Kaišiadorių lopšelio-darželio „Žvaigždutė“ pedagogai, personalo darbuotojai ir tėvai prašo iš darželio pastato iškelti Kaišiadorių švietimo ir sporto centro darbuotojus ir Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentus. Darželio bendruomenė nori, kad būtų sudarytos geresnės ugdymo sąlygos ir galimybės įtraukiajam ugdymui. Diskusijoje senjorai sutiko, kad ateitis priklauso jaunajai kartai, tačiau taip pat prašė atsižvelgti į vyresnių žmonių poreikius. Susitarta, kad bus peržiūrėtos savivaldybės biudžetinių įstaigų valdomos patalpos Kaišiadorių mieste ir ieškoma galimybių TAU veiklą vykdyti kitur.

Kaišiadorių kultūros sostinės 2024 m. infrastruktūros darbo grupės posėdyje aptarti einamieji darbai.

Kauno regiono merų pasitarimas. Jo metu buvo sprendžiami šie klausimai: dėl darbo grupės „Sveikatą stiprinantis Kauno regionas“ 2024 m. veiklos plano ir veiklos plano įgyvendinimui reikalingų lėšų; dėl Kauno regiono plėtros tarybos dalyvių stojamųjų įnašų ir dalyvių mokesčių.

Per dviejų valandų mokymus „Lyčių lygybės ir lygių galimybių integravimas į strateginius planavimo dokumentus“ sužinojome, kaip svarbiausiuose savivaldybės dokumentuose aiškiau įvardyti lyčių lygybės ir lygių galimybių problemas ir jas spręsti. Mokymus vedė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Lygių galimybių integravimo grupės viešojo administravimo specialistė Rūta Juodelytė.

Pasitarimas dėl lėšų skyrimo 2024 m. sporto renginiams. 2024 m. Kaišiadorių ŠSC organizuos 9 tradicinius renginius.

Išvažiuojamasis Švietimo, kultūros, sporto ir viešosios tvarkos komiteto ir savivaldybės vadovų posėdis dėl Žiežmarių gimnazijos pritaikymo neįgaliesiems ir visos gimnazijos būklės.

Ketvirtadienį 18 val. kartu su vicemeru Tomu Vaicekausku vykome susitikti su Dovainonių bendruomene, kuri mums uždavė nemažai klausimų: sporto ir vaikų žaidimų aikštelės atnaujinimo galimybės; dėl balsavimo metodikos naujoje dalyvaujamojo biudžeto priemonėje; kada planuojama atnaujinti vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrą Dovainonių gyvenvietėje; kita Dovainonių kaimo infrastruktūra (avarinės būklės pastatas Vytauto g. 9, Mergakalnio pėsčiųjų tako apšvietimas ir elektros prieigos atvedimas į apžvalgos aikštelę ir kt.).

Šiandien dalyvavau regionų forume Lietuvos Respublikos prezidentūroje. Forumo tikslai: ar savivaldybės turi pakankamai savarankiškumo ir atsakomybių, kad švietimas taptų regioninės politikos integralia dalimi; sveikatos reforma – kaip įgalinamos savivaldybės ir kokio pagerėjimo sulauks žmonės.

Kitos naujienos ir darbai:

Administracija vyko susitikti su UAB „Alstapa“ rangovu dėl pantoninių tiltelių. Tiltelius apžiūrėjus rangovui buvo pateiktos pastabos, lauksime pataisymų.

Buvo sutvarkyta viena iš probleminių vietų Bačkonių kaime. Buvo suformuoti kelio grioviai, įrengtos dvi perlaidos ir atnaujinta kelio danga.

Siekiant išvengti skaudžių nelaimių, buvo sumontuoti atitvarai pėsčiųjų ir dviračių take Kaišiadorys – Stasiūnai.