Kaišiadorių rajono savivaldybės tarybos sprendimai: nuo sovietinio obelisko demontavimo iki Girelės tvenkinio pėsčiųjų tako apšvietimo

Kaišiadorių rajono savivaldybės taryba rugsėjo 30 d. posėdyje svarstė ir priėmė 24 Tarybos sprendimų projektus, tarp kurių ir sovietinės ideologijos sklaidai skirto bei jau remonto darbų reikalavusio Ščebnicos tvenkinio obelisko demontavimas. Taip pat nuspręsta toliau vystyti Girelės tvenkinio infrastruktūrą, apšviečiant tvenkinį juosiantį pėsčiųjų taką. Be to, pagarbos nusipelno ir geranoriškas E. ir G. Cikanavičių sprendimas leisti į porai nuosavybes teise priklausančias patalpas perkelti Kaišiadorių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vilūnų padalinį. Tikimasi, kad šie ir kiti sprendimai pavers Kaišiadoris dar patogesne vieta dirbti ir gyventi.

„Kaišiadorių rajono savivaldybės sprendimas demontuoti prie Ščebnicos tvenkinio esantį obeliską yra subalansuotas ir atliepiantis savivaldybės viešųjų erdvių politiką bei istorinės atminties komisijos poziciją. Nuspręsta obelisko nenaikinti, o ieškoti būdų, kuriais obeliskas galėtų tapti Kaišiadorių ir Lietuvos istoriją pasakojančiu instrumentu. Už atliktą darbą esu dėkingas Istorinės atminties įamžinimo komisijos pirmininkei Rugilei Grendaitei. O Eugenijui ir Gitanai Cikanavičiams reiškiu pagarbą už filantropinę veiklą, į savo privačias patalpas priimant biblioteką. Taip pat manau, kad dauguma kaišiadoriečių džiaugsis, jog daugelio mūsų pamėgtas Girelės tvenkinio pėsčiųjų takas bus deramai apšviestas ir nustos skęsti tamsoje“, – po Tarybos posėdžio komentavo Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus

Pasirinktas vidurio kelias

Kaip Tarybos posėdžio metu pastebėjo Kaišiadorių rajono savivaldybės istorinės atminties įamžinimo komisijos pirmininkė Rugilė Grendaitė, ekspertiniai vertinimai byloja, kad Kaišiadorių paminklas – obeliskas, esantis greta Ščebnicos tvenkinio, – buvo kuriamas ir tarnavo Lietuvos gyventojams nusikaltusio režimo ideologiniams tikslams. Tokia paminklo funkcija neleidžia kalbėti apie jo restauravimą, o netvarkingas ir apleistas paminklas nedera su viešųjų erdvių tvarkymo politika. Todėl nuspręsta demontuoti paminklą ir laikinai perkelti į UAB „Kaišiadorių šiluma“ priklausančią teritoriją, o vėliau ieškoti būdų, kaip obeliską pritaikyti edukaciniams tikslams. Vienas iš galimų scenarijų yra obelisko fragmento eksponavimas Kaišiadorių muziejuje. Neatmestinas ir Grūto parko scenarijus.

Kaišiadorių rajono savivaldybės bibliotekos Vilūnų filialas kelsis į naujas patalpas

Posėdžio metu nuspręsta perkelti Kaišiadorių rajono savivaldybės bibliotekos Vilūnų filialą į centrinėje gyvenvietės dalyje esančias E. ir G. Cikanavičių patalpas. Pora pasielgė filantropiškai ir Laisvės g. 47 Vilūnų kaime esančias patalpas neatlygintinai leido naudoti bibliotekos reikmėms. Dėl patogios naujojo filialio geografinės padėties Kaišiadorių rajono savivaldybės viešoji biblioteka dar geriau tarnaus gyventojų reikmėms nei iki šiol.

Bus tvarkomas Girelės tvenkinio pėsčiųjų tako apšvietimas

Girelės tvenkinio pėsčiųjų takas – daugelio pamėgta vieta. Čia lankosi tiek kaišiadoriečiai, tiek ir miesto ar restorano „Dūzgynės“ svečiai, todėl jau seniai brendo poreikis apšviesti pėsčiųjų taką. Juolab kad juo dažnai naudojasi ir į darbus keliaujantys ar namo grįžtantys Ąžuolyno kvartalo gyventojai. Sutvarkytas apšvietimas dar labiau padidins šios Kaišiadorių miesto dalies jaukumą ir saugumą.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.