Kaišiadoryse lankėsi Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos ekspertai

Šių metų lapkričio 14 d. Kaišiadoryse lankėsi Pietų Korėjos Maisto ir vaistų saugos ministerijos 3 ekspertai, kurie atliko auditą paukštienos ir jos produktų kontrolės srityje. Šis auditas – svarbus žingsnis, siekiant suderinti leidimus Lietuvos paukštininkystės įmonėms eksportuoti savo produkciją į Pietų Korėją.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kaišiadorių valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje Pietų Korėjos ekspertams buvo pristatyta Tarnybos struktūra, vykdomos funkcijos, rajone veikiantys gyvūninio maisto tvarkymo subjektai. Vizito metu buvo supažindinta su  vykdoma valstybine kontrole, taikomais reikalavimais ir kontrolės standartais, vedama dokumentacija, apžvelgti pagrindiniai veiksniai, užtikrinantys vykdomą valstybinės kontrolės kokybę. Delegacijai susipažino su gyvūninio maisto eksporto kontrolės procedūra nuo įmonės patvirtinimo eksportui iki norimos eksportuoti siuntos sertifikavimo. Po pranešimo Kaišiadorių VMVT viršininkas – valstybinis veterinarijos inspektorius Marijonas Kriaučiūnas bei jį pristačiusios vyriausiosios veterinarijos gydytojos – inspektorės Kristina Augustienė ir Giedrė Petraitytė svečiams atsakė į  iškilusius klausimus.

Po pietų ekspertai lankėsi paukščių skerdimo ir išpjaustymo įmonėje AB „Kaišiadorių paukštynas“, kur buvo vertinamas maisto saugos ir kontrolės sistemos veikimas praktikoje.

Lietuvos gamintojai į Pietų Korėją jau eksportuoja pieno produktus bei ėdalą augintiniams. Tikimės, kad eksportas į šios šalies rinką bus sėkmingai papildytas paukštiena ir jos produktais.

Kaišiadorių r. savivaldybės inf.
Naujienos iš interneto