Kaišiadoryse pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su KTU

Vakar, kovo 24 d., Kauno technologijos universiteto studijų prorektorius dr. Jonas Čeponis ir Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos direktorius Stanislavas Bernikas pasirašė istorinę bendradarbiavimo sutartį, kurios pagrindu bus steigiama universitetinė KTU klasė. Abipusiškai naudingas bendradarbiavimas leis į naujas aukštumas iškelti ugdymo kokybę Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje ir lygiuotis į didžiausią pripažinimą pelniusias šalies gimnazijas. Tikimasi, kad prestižinės klasės alumnai dažniau rinksis tiksliųjų mokslų studijas KTU.

„Inicijavome strateginį Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos ir KTU bendradarbiavimą, siekdami, kad mūsų krašto moksleiviai turėtų tas pačias galimybes kaip elitinių šalies mokyklų auklėtiniai. Džiaugiuosi, kad svajonė bendradarbiauti su aukšto lygio universitetu šiandien tapo realybe. Nuoširdžiai dėkoju KTU rektoriui profesoriui Eugenijui Valatkai, KTU studijų prorektoriui dr. Jonui Čeponiui, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos direktoriui Stanislavui Bernikui, patarėjui Audriui Narbutui bei visiems, prisidėjusiems prie šio istorinio įvykio. Tikiu, kad šis bendradarbiavimas paskatins daugiau mokinių rinktis šiuo metu ypač paklausius tiksliuosius mokslus, inžinerinės krypties studijas, dar labiau pagerins ugdymo kokybę ir duos daug naudos Kaišiadorių miestui bei visam rajonui“, – teigia Kaišiadorių rajono savivaldybės meras Vytenis Tomkus.

Kokios galimybės atsiveria moksleiviams?

Būsimieji KTU universitetinės klasės moksleiviai gaus sustiprintą ugdymą biologijos, fizikos, chemijos, programavimo, matematikos bei braižybos srityse. Moksleiviai privalės rinktis vieną iš minėtas mokslo sritis atstovausiančių ilgalaikių konsultavimo grupių. Taip pat papildomai bus galima rinktis ilgalaikes lietuvių ir anglų kalbų konsultacines grupes. Be to, gimnazistai bus skatinami lankyti matematikos, informacinių technologijų, gamtos mokslų (biologija, chemija, fizika) akademijas. Sutartyje taip pat numatyta gimnazijai sudaryti sąlygas pagal atskirą susitarimą plėtoti bendradarbiavimą su U Jaunųjų kompiuterininkų mokykla.

„Praeityje mūsų gimnazija stengėsi moksleiviams suteikti geras gamtos mokslų ir fizikos žinias, tačiau tai, kas laukia būsimųjų KTU universitetinės klasės moksleivių, yra visiškai naujas švietimo kokybės lygmuo. Moksleiviai savo žinias galės semtis tiesiai iš pripažintų KTU akademikų, ugdyti ilgalaikę sėkmę lemsiančius gebėjimus. Galiausiai strateginis bendradarbiavimas su KTU atvers naujų galimybių ne tik elitinėje klasėje besimokysiantiems moksleiviams, bet ir visai mokyklos bendruomenei“, – tikina Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos direktorius Stanislavas Bernikas.

Mato daugiau galimybių kraštui

Tuo tarpu KTU studijų prorektorius dr. Jonas Čeponis akcentuoja, kad universitetinės klasės iniciatyva tapo realybe dėl sklandaus gimnazijos, savivaldybės ir KTU bendradarbiavimo. Pasak dr. Jono Čeponio, kilsianti švietimo kokybė prisidės ir prie viso Kaišiadorių krašto plėtros.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi bendradarbiavimu tiek su Algirdo Brazausko gimnazijos bendruomene, tiek ir su Kaišiadorių rajono savivaldybe. Meras Vytenis Tomkus ir gimnazijos direktorius Stanislavas Bernikas parodė ne tik didelį norą bendradarbiauti, bet ir pasirengimą sukurti universitetinę klasę. Esu tikras, kad svariai sustiprėsiantis švietimas matematikos, informacinių technologijų, chemijos bei kitose srityse ne tik suteiks naujų galimybių moksleiviams, bet ir padidins Kaišiadorių krašto patrauklumą investuotojų ir naujakurių akyse“, – savo mintimis dalijasi KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis.

Ugdymas Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos universitetinėje KTU klasėje prasidės 2022 m. rugsėjo 1 d. Moksleiviai, norintys mokytis šioje klasėje, turės savo motyvaciją, žinias ir gebėjimus pademonstruoti KTU ir gimnazijos atstovų organizuojamoje atrankoje. Gimnazija nuosekliai ugdymo kokybės didinimu rūpinsis ir ateityje, dalyvaudama „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje, įrengdama STEAM laboratorijas bei atlikdama kitus numatytus darbus.

Kaišiadorių rajono savivaldybės mero patarėjas
Audris Narbutas