Kalviuose iškils globos ir slaugos namai

Kaišiadorių rajono savivaldybė informuoja gyventojus ir kviečia teikti siūlymus dėl mokslo paskirties (mokyklos) pastato Kaišiadorių r. sav., Kruonio sen., Kalvių k., Lapainios g. 23 rekonstravimo keičiant paskirtį į gydymo paskirtį (slaugos namų) su gyvenamosios paskirties (globos namų) patalpomis.

Rekonstruojamo pastato visuomeninės paskirties teritorijų sklypas (toliau teritorija) yra Kaišiadorių r. sav., Kruonio sen., Kalvių k., centrinėje rajono dalyje. Teritorija yra ganėtinai retai, vienbučiais ir mažo mastelio daugiabučiais, apstatytoje aplinkoje, greta vaizdingo Kalvių ežero ir netoli Kalvių kaimo bažnyčios ir varpinės (unikalus objekto kodas 969). Sklypas yra bendruoju planu („Kalvių kaimo teritorijos bendrasis planas“) patvirtintoje teritorijoje, kurioje numatomos visuomeninės teritorijos bei inžinerinė infrastruktūra. Artimiausi urbanistiniai centrai – Kaišiadorys (apie 25 min kelio automobiliu), Kaunas (apie 45 min kelio
automobiliu), Vilnius (apie 60 min kelio automobiliu). Esamas mokyklos pastatas dominuoja smulkaus mastelio aplinkoje, tačiau neformuoja jokių vizualinių ar užstatymo ašių: yra pakankamai toli nuo Lapainios gatvės, einančios per Kalvių kaimą, vietovė kalvota, tankiai apaugusi medžiais. Pastatas rekonstruojamas lygiojoje sklypo dalyje pietų pusėje jį praplečiant į šiaurinę pusę, kurioje dalis pastato dalinai įkasama į šlaitą, taip nuleidžiant šios dalies žemiausio aukšto grindis ir sulygiuojant su žemės paviršiumi. Taip išvengiama didelių papildomų atraminių sienelių bei funkciškai išnaudojamas sklypo reljefas.

Rekonstrukcijos projektu norima sukurti naują kokybės standartą socialinės slaugos ir globos namams, skirtiems senyvo amžiaus žmonėms ir žmonėms su negalia. Pastatas formuojamas atsižvelgiant į kasdienius globotinių poreikius jaustis kaip namie ir turėti erdvės norimoms veiklos, vietoje atlikti sveikatingumo procedūras. Kadangi pastato programa didelė, tūris skaidomas į 7 mažesnes dalis, kurios yra skirtingų aukščių (2 ir 3 aukštų) bei prastumdytos. Masteliškumas taip pat sukuriamas stogą darant dvišlaitį, atskirtą nuo pagrindinių tūrių, pagrindiniuose tūriuose įvedamas balkonų ir lodžių ritmas taip juos paįvairinant. Šiltumas stiprinamas medienos apdaila.

Statinių statybvietės adresas: Kaišiadorių r. sav., Kruonio sen., Kalvių k., Lapainios g. 23.

Statinio pagrindinė naudojimo paskirtis – gydymo paskirtis (slaugos namai) su gyvenamosios paskirties (globos namų) patalpomis.

Projektinius pasiūlymus parengusio projektuotojo (juridinio ar fizinio asmens) įgalioto (-ų) atstovo (-ų), galinčio informuoti apie projektinius pasiūlymus, vardas, pavardė, elektroninio pašto adresas ir telefono numeris: UAB „Studija Archispektras“ architektas Povilas Šliuželis, el. paštas povilas.sliuzelis@archispektras.lt, mob. +370 636 93 387.

Statytojas (fizinio asmens vardas, pavardė, juridinio asmens pavadinimas, juridinio asmens buveinės adresas, elektroninio pašto adresas, telefono numeris) – UAB „Baltijos biotechnologijos“.

Susipažinimo su projektiniais pasiūlymais adresas, telefono numeris ir laikas. UAB „Studija Archispektras“ Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima nuo 2022-12-01 iki 2023-01-03, darbo dienomis 10–16 valandomis Pilies g. 16-2, Vilniuje. Informacija teikiama: el. paštu povilas.sliuzelis@archispektras.lt ir tel. +370 636 93 387 (architektas Povilas Šliuželis).

Informacija, iki kada ir kokiu būdu iki viešo susirinkimo visuomenės atstovai projektuotojui gali teikti pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų. Pasiūlymus dėl projektinių pasiūlymų siųsti el. paštu povilas.sliuzelis@archispektras.lt iki 2023 m. sausio 3 d. 16.00 val.

Kur ir kada vyks viešas susirinkimas (adresas, laikas). Viešas susirinkimas vyks Kaišiadorių rajono savivaldybės patalpose 2023 m. sausio 3 d. 16:00.

Projektiniai pasiūlymai

Vaizdinė medžiaga