Karščiai neleidžia atsipūsti ir ugniagesiams: praėjusią parą Kaišiadorių rajone turėjo 8 iškvietimus

Karšti orai neleidžia atsipūsti ir ugniagesiams gelbėtojams, kuriems tenka skubėti ne tik gesinti gaisrų, bet ir tvarkyti gamtos pridarytų aibių. Vien šią parą Kaišiadorių ugniagesiai gelbėtojai turėjo aštuonis iškvietimus.

Liepos 13 dienos rytą, 7 val. 13 min., buvo gautas pranešimas, kad Kaišiadoryse, Kęstučio gatvėje iš po gatvėje stovinčio automobilio variklio dangčio rūksta dūmai, jaučiasi svilėsių kvapas.

Atvykus PGP iš po automobilio Toyota RAV4 variklio dangčio sklido svylančių laidų kvapas. Pakėlus variklio gaubto kraštą, „B“ švirkštu perlietas variklio skyrius. Sunaudota 10 l vandens.

Atvykus automobilio savininkui buvo atidarytas variklio gaubtas ir atjungtas akumuliatorius. Papildomai atlikus žvalgybą gaisro požymių nebuvo, dėl trumpo elektros jungimo buvo pradėję svilti automobilio elektros instaliacijos laidai.

10 val. 35 min. buvo pranešta, kad Žiežmariuose, Šiaurės gatvėje pranešėja, būdama namuose, mato iš priešais esančio garažo besiveržiančius dūmus. Atvykus pirmosioms PGP iš vieno bendrijos teritorijoje esančio garažo įrengtos krosnelės kilo dūmai. Buvo kūrenamos popieriaus ir kartono atliekos, iš kamino sklido baltos spalvos dūmai, gaisrui kilti pavojaus nebuvo. Likusios pajėgos atšauktos kelyje. Iškvietimas nepagrįstas.

Vėliau, 15 val. 24 min., ugniagesiai vyko į Dovainonių kaime esančia Sodų gatvę. Pasak pranešėjos, kaimynas kūrena šiukšles, yra didelis uždūminimas. Atvykus ugniagesiams jokių laužų nepastebėta, nurodytu adresu gyvenantys žmonės nieko nekūreno. Buvo bandyta susisiekti su pranešėja (skambinta 8 kartus), tačiau telefonas rodė užėmimą. Rumšiškių UK papildomai išžvalgė Dovainonių kaimą, besikūrenančių laužų nepastebėta.

17 val. 9 min. buvo pranešta, kad Kruonio seniūnijoje, Visginų kaime dega ražienos. Atvykus PGP buvo surastas apdegęs šieno rulonas, jį užgesino lietus. PGP darbų neatliko.

18 val. 29 min. buvo gautas pranešimas, kad nuo Rumšiškių apie 9 kilometrus, link Dovainonių, ant kelio užvirtęs karklas, užtverta viena eismo juosta. Atvykus PGP ir panaudojus grandininį pjūklą gelbėtojai medį pašalino nuo važiuojamosios kelio dalies bei nušlavė kelio dangą.

20 val. 7 min. ugniagesiams teko vykti dar kartą šalinti gamtos padarinių. Jiems buvo pranešta, kad Kruonio seniūnijoje, Stebeikių kaime ant kelio nuvirtęs medis. Atvykus grandininiu pjūklu medis buvo supjaustytas ir pašalintas nuo važiuojamosios kelio dalies.

Neilgai trukus, 20 val. 42 min., buvo pranešta apie dar vieną nuvirtusį medį. Šį kartą taip pat Kruonio seniūnijoje, Lapainios kaime, Pylimo gatvėje. Atvykę ugniagesiai grandininiu pjūklu taip pat supjaustė medį ir pašalino nuo važiuojamosios kelio dalies.

22 val. 7 min. gelbėtojams vėl teko vykti į Kruonio seniūniją. Buvo gautas pranešimas, kad Kruonio miestelyje, Kauno gatvėje kibirkščiuoja transformatorinės laidai. Atvykus kibirkščiavo transformatorinės laidai. Ugniagesiai pabudėjo, kol atvyko ESO avarinė brigada ir pašalino gedimą.

Remiamas turinys:
Naujienos iš interneto